II Pieszy Rajd Aktywnych Członków i Sympatyków PTTK

piątek, 17.06.2016

Organizatorka tegorocznego Rajdu kol. Ewa Bosacka planowała przejście z Os. Pustachowa w Gnieźnie trasy o długości 6 km. Niestety niepogoda, a przede wszystkim wiatr wymusił odejście od tego spaceru.

Wszyscy zebrali się w Pawłowie, w gospodarstwie agroturystycznym "Mini Zoo" p. Krzysztofa Nowickiego. Były koleżanki z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kłecka i Gniezna, opiekunowie SKKT i nauczyciele ze szkół gnieźnieńskich, kolarze  i piechurzy. Naturalnie dopisała też kadra o/PTTK. Dotarli też przewodnicy turystyczni - prosto od oprowadzanych wycieczek, jako że sezon jest w pełni.

W trakcie zwiedzania Mini Zoo padały pytania do osiołka i lamy o szanse naszej drużyny w Euro 2016, ale ich zdania były podzielone. Nawet ryby nabrały wody w usta.

Zasiedliśmy do stołów przy kawie i słodkościach. Zaczęły się rozmowy o turystyce i refleksje po tegorocznych rajdach. Przewodnicy opowiadali wesołe historyjki jakie zaistniały w trakcie prowadzonych przez nich wycieczek. Najwięcej radości dostarczył przygotowany przez kol. Ewę konkurs nt. naszego Oddziału PTTK. M.in. kol. Wioletta wylosowała pytanie o nazwisko przewodniczącego Komisji ds. Turystyki Młodzieżowej (sama jej przewodniczy!). Konkurs ten wygrał kol. Paweł  i natychmiast podzielił się z nami smakowita nagrodą - wyrobem naszego gospodarza. Szkoda, że miała tylko 0,5 l objętości. Były jeszcze na stołach smalec taki i taki, kiełbaski z rusztu, a rozmowy nabierały rumieńców. Czas jednak płynął nieubłagalnie. Rozstaliśmy się z Panem Krzysztofem dopiero późnym  wieczorem.

Tekst i zdjęcia: T. Gajda