Ewa Bosacka

XIX Rajd Turystyczny 104 rocznicy Powstania Wielkopolskiego

Dnia 14 stycznia 2023 r. zorganizowany został XIX Rajd Turystyczny z okazji 104. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

Celem rajdu było uczczenie kolejnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego, upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa, propagowanie zdrowego stylu życia, rozbudzanie zainteresowań naszą Małą Ojczyzną oraz integracja turystów.

Uczestnicy rajdu spotkali się na Rynku, skąd udali się w miejsca związane z postacią Mariana Wachtla, jednego z organizatorów Powstania Wielkopolskiego w Gnieźnie, jego rodzinnym mieście.

100. Rocznica, XVII Rajd Powstania Wielkopolskiego 1918-1919

Dnia 15 grudnia 2018 roku odbył się ostatni w tym roku a zarazem szczególny, bo przypadający w 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego rajd pieszy. Organizatorem rajdu był Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej i Klub Górski PTTK „Ornak” im. ks. T. Hanelta w Gnieźnie. Patronat nad rajdem objął Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego i Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo Tadeusz Szymanek.

III Pieszy Rajd Aktywnych Członków i Sympatyków PTTK

Tym razem udało nam się przy pięknej i słonecznej pogodzie pokonać 5 kilometrową trasę z Pawłowa do Nidomia. Przypomnę, że w poprzednich latach z powodu silnego deszczu i wiatru zaplanowane trasy pokonywaliśmy samochodami, taxi lub autobusem. W tegorocznym rajdzie uczestniczyły 22 osoby, które bardzo aktywnie pracują przy organizacji rajdów i imprez oddziałowych lub są opiekunami dzieci i młodzieży podczas tych wydarzeń. Z zaproszenia skorzystał również Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo Tadeusz Szymanek oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Żydowie Beata Maciejewska.

II Pieszy Rajd Aktywnych Członków i Sympatyków PTTK

Organizatorka tegorocznego Rajdu kol. Ewa Bosacka planowała przejście z Os. Pustachowa w Gnieźnie trasy o długości 6 km. Niestety niepogoda, a przede wszystkim wiatr wymusił odejście od tego spaceru.

Wszyscy zebrali się w Pawłowie, w gospodarstwie agroturystycznym "Mini Zoo" p. Krzysztofa Nowickiego. Były koleżanki z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kłecka i Gniezna, opiekunowie SKKT i nauczyciele ze szkół gnieźnieńskich, kolarze  i piechurzy. Naturalnie dopisała też kadra o/PTTK. Dotarli też przewodnicy turystyczni - prosto od oprowadzanych wycieczek, jako że sezon jest w pełni.