Finał Centralny 54. OMTK Rybnik 2016

czwartek, 2.06.2016 do niedziela, 5.06.2016

W dniach 2-5 czerwca 2016 roku w Rybniku odbył się Finał Centralny 54. Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK.

W turnieju brali udział uczniowie ze wszystkich województw. Województwo wielkopolskie reprezentowała trzyosobowa drużyna gimnazjalistów z naszego miasta. Byli to uczniowie: Małgorzata Gołębiowska, Jakub Konieczny i Mikołaj Nowicki z Gimnazjum Stowarzyszenia „Rodzice-Dzieciom”. Drużyna gimnazjalistów zajęła 6 miejsce.

Drużyny ze wszystkich województw rywalizowały m.in. w testach krajoznawczym, turystycznym, topograficznym, dotyczącym pierwszej pomocy i przepisów ruchu drogowego oraz w konkurencjach praktycznych takich jak: turystyczny marsz na orientację, turystyczne ABC (znajomość gwary śląskiej, rozpoznawanie atrakcji turystycznych województwa śląskiego, ścianka wspinaczkowa i gra azymutowa), rowerowy tor przeszkód, umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Ocenie podlegały również zdobyte odznaki turystyczne PTTK.

Organizatorzy przygotowali dla nas wycieczkę po Ziemi Tarnogórskiej (zwiedzanie nadszybia kopalni węgla kamiennego oraz wnętrza kopalni rud srebronośnych) i zwiedzanie Rybnika. Sobotni wieczór spędziliśmy przy ognisku.  Bardzo mile i długo, zarówno uczestnicy jak i opiekunowie, będą wspominać pobyt na gościnnej Ziemi Śląskiej.

Opiekę nad uczniami sprawowała Ewa Bosacka