Śladami Prymasa Tysiąclecia - rajd turystyczny

czwartek, 30.01.2014
Kapelusze Prymasa Tysiąclecia w Muzeum Archidiecezjalnym w Gnieźnie

Turystyka łączy pokolenia
Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie, Oddziałowa Komisja Turystyki Młodzieżowej PTTK oraz Szkolne Koło PTTK przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie zapraszają na wspólny Rajd Turystyczny Śladami Prymasa Tysiąclecia.

1. Cele rajdu:
    • zapoznanie się z życiem i działalnością ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia,
    • upowszechnianie  idei turystyki i krajoznawstwa.
  2. Komitet Organizacyjny Rajdu:
    Komandor rajdu: Wioletta Nowaczyk
    Sekretariat: Maria Wilkosz
    Kierownictwo mety: Beata Chlebowska
    Punkt weryfikacyjny: Mirosław Tomaszewski
  3. Organizatorami rajdu są: Oddział PTTK Gniezno i Szkolne Koło PTTK przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie.
  4. Trasa rajdowa:
    Gniezno Rynek - Dolina Pojednania - ul. św. Wojciecha - Wzgórze Lecha (Katedra Gnieźnieńska) - ul. Tumska - ul. Chrobrego (ZSE-O) (4 km)
    Start: Gniezno Rynek - godz. 8.30
    Kierownik trasy: Krystian Grajczak.
  5. Warunki uczestnictwa: w rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wraz z opiekunem - osobą dorosłą. Wymaga się przestrzegania „Karty Turysty”. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu
    z winy uczestników odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.
  6. Wyposażenie: uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku obuwia i ubioru. Drużyna powinna posiadać apteczkę.
  7. Zgłoszenia należy wysłać pod adresem: biuro@gniezno.pttk.pl na kartach zgłoszeń z podaniem numeru trasy i nazwisk oraz nazwisko kierownika drużyny. W rajdzie mogą również brać udział turyści indywidualni - osoby dorosłe. Opłata od osoby wynosi 4,50 zł. Opłatę można wpłacać na mecie. Termin zgłoszeń do dnia 28 stycznia 2014 r.do godziny 18.00. Kontakt tel. 601-081-194 lub 662-501-060.
  8. Uprawnienia uczestników: uczestnicy będą mogli obejrzeć film: „Prymas – trzy lata z tysiąca” (103 min.) oraz otrzymają znaczek rajdowy, drożdżówkę, punkty do OTP. Ponadto zostanie przeprowadzony konkurs wiedzy o Prymasie Tysiąclecia.
  9. Meta rajdu będzie zlokalizowana w Zespole Szkół Ekonomiczno - Odzieżowych w Gnieźnie - ul. Chrobrego 23 i czynna
    w godz. 9.30 - 12.00.
  10. Rajd odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

Serdecznie zapraszamy!
Do zobaczenia na mecie!