Katarzyna Drygała

XV Rajd Zimowy

Relacja z rajdu

Dnia 9 lutego 2019 r. odbyła się wycieczka do Chełmna. Uczestniczyły w niej 43 osoby, w tym uczniowie SP nr 9 i podopieczni WTZ- ów oraz dorośli członkowie PTTK.

Na parkingu czekali na nas dwaj przewodnicy: Zdzisław Gostomski i Władysław Flieger. Pan Władek wystrojony stosownie do miejsca i okoliczności oprowadził nas po mieście zakochanych, ubarwiając opowiadane wydarzenia różnymi dykteryjkami. Chełmno zyskało to miano za sprawą relikwii Świętego Walentego przechowywanych w kościele farnym pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP.

IX Rajd „Rowerem na przełaj”

Relacja z rajdu

Rajd Rowerem na przełaj mamy za sobą. W ostatnią sobotę lata poranek przywitał nas iście jesienną pogodą. Mimo chłodu i silnego wiatru na starcie pojawiła się grupa ponad 20-osobowa z Gniezna, Róży, okolic Trzemeszna oraz Słupcy a bezpośrednio na metę przyjechała grupa z Pobiedzisk. Rowerzyści mimo niesprzyjającego wiatru pokonywali kilometry przez pola i lasy zatrzymując się w ciekawych miejscach tj. kościół drewniany w Waliszewie, pomnik poświęcony ofiarom II wojny światowej oraz kościół drewniany w Sławnie.

VIII Rajd „Rowerem na przełaj”

Dzień przywitał nas chłodem, wiatrem i zachmurzonym niebem. Mimo to na starcie pojawiło się 21 osób, w tym goście z Wrześni. Uczestnicy do mety w Kosmowie mogli dotrzeć wybierając jedną z dwóch tras. Trasa I liczyła ok. 37 km i wiodła przez Braciszewo – Pawłowo – Czerniejewo – Kosmowo, a trasa II liczyła niespełna 50 km i wiodła przez Oborę – Komorowo – Łubowo – Czerniejewo – Kosmowo.

XIV Rajd Zimowy

W sobotę 25 lutego odbył się kolejny rajd zimowy. Choć prognozy były niekorzystne na tego typu aktywność, ku naszemu miłemu zaskoczeniu dzień przywitał nas słońcem. Uczestnikami rajdu była młodzież ze szkół podstawowych nr 2, nr 5, nr 8 i gimnazjum SRD i nr 2 oraz podopieczni WTZ z Gniezna. Ogółem 48 osób.

XIII Rajd Zimowy

W sobotę 27 lutego odbył się XIII Rajd Zimowy. Na starcie stawiła się grypa licząca 90 osób. Pogoda była bardzo przychylna bezwietrzna i słoneczna. Trasa rajdu wiodła obrzeżami miasta, ulicami: Staszica, Słowackiego, Kołłątaja, Wierzbiczany, Kasztelańska, Trzemeszeńska, ks.Zabłockiego, Zamiejska i Osiedle Róża, drogami mniej lub bardziej znanymi. W osiedlowej świetlicy (budynek byłej szkoły) znajdowała się meta. Na uczestników czekała ciepła zupka.

VII Rajd „Topienie Marzanny”

Organizatorem Rajdu był Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie i Zespół Szkół Publicznych w Żydowie. Patronat nad Rajdem sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo Tadeusz Szymanek.

Współorganizatorami rajdu byli: Stowarzyszenie Ziemia Czerniejewska, Polski Klub Ekologiczny Koło Gniezno i Klub Górski PTTK „Ornak” im. ks. T. Hanelta w Gnieźnie.

XII Rajd Zimowy

Dnia 7 lutego br. odbył się XII Rajd Zimowy i pomimo tegorocznej kapryśnej – bezśnieżnej i ciepłej zimy udało nam się maszerować po śniegu w lekkim mrozie.

Do dyspozycji uczestników były dwie trasy.

Jedna z nich wiodła wokół gnieźnieńskich jezior: Winiary, Świętokrzyskie i Jelonek - szlakiem trzech jezior gnieźnieńskich. Atrakcją tej trasy był marsz wokół Jeziora Świętokrzyskiego, z którego wypływa Struga Gnieźnieńska zasilająca rzekę Wełnę w okolicy leśniczówki Brody – ścieżka mało używana a o dużych walorach krajobrazowych.