„Na spotkanie jesieni w Czerniejewie” - relacja z XII Rajdu Turystycznego

Rajd obejmował dwie trasy z PKP Pierzyska Lasami Czerniejewskimi o dł. 12 i 13 km. Kierowali nimi kol. kol. Krystian Grajczak i Barbara Kiełpińska. Dla rowerzystów przewidziano trasę z Gniezna przez Woźniki i Gębarzewo dług. 35 km, pod kierownictwem kol. Ewy Bosackiej. Dopisali też uczestnicy na trasach dowolnych. Razem było nas (z osobami funkcyjnymi) 223 osoby, w tym 25 opiekunów młodzieży szkolnej. Najliczniejszą grupę stanowiła młodzież ze Szkół Podstawowych 9 i 2 z Gniezna (33 i 28 osób) i Szkoła Podstawowa z Fałkowa (25 os). Komandorem Rajdu był kol. Edward Polański, a jego firma - Agencja Turystyczna „Edwardo” - była też hojnym sponsorem nagród w postaci plecaczków i piłek futbolowych.

Na mecie Rajdu zwyciężali w konkursach:
- wiedzy o regionie: I m: Mikołaj Nowicki, II m: Liliana Kłos i III m: Joanna Borkowska.
- sprawnościowym: I m: Gracjan Szymski, II m: Paweł Adamczak i III m: Dominika Bogucka.
- na jesienny bukiet: I m: Gimnazjum Stowarzyszenia „Rodzice Dzieciom”, II m: Szkoła Podstawowa w Żydowie i III m: Szkoła Podstawowa nr 5 z Gniezna.

Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymali jako posiłek rajdowy drożdżówkę, soczek i jak zawsze smaczne jabłka od Pani Burmistrz. Na koniec pieszym uczestnikom powrót do Gnie-zna zapewnił autokar, a rowerzyści, jak to rowerzyści musieli wracać na swych wspaniałych maszynach. Pogoda jak zwykle dopisała, a O/PTTK Gniezno już zaprasza na następny rajd.

Rajd odbywał się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo Pani Danuty Grychowskiej.

Tekst i zdjęcia: Tadeusz Gajda