Relacja z IV Kolorowego Rajdu Integracyjno - Sportowego

IX Kolorowy Rajd Integracyjno – Sportowy w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kłecku

11 maja 2013 r. już po raz dziewiąty zorganizowaliśmy Kolorowy Rajd Integracyjno-Sportowy. Tematem przewodnim był Dziki Zachód.

Uczestnicy na trasy piesze wyruszyli w trzech grupach. Na 9 kilometrową z Komorowa do Kłecka, o godz. 9:30 - uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Kłecka i Szkoły Podstawowej z Jankowa Dolnego. Tę samą trasę, od godz. 10:00 przemierzali z nami Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gniezna i część podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy „Tęcza” z Gniezna. Krótszą trasę wybrali uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Kłecka, Gimnazjum z Kłecka, pozostała cześć podopiecznych ŚDS „Tęcza” i kilkanaścioro przedstawicieli WTZ Kłecko. Samodzielnie wyznaczoną trasę pokonali uczniowie Szkoły Podstawowej z Mieleszyna.

Dzięki pomocy p. Pawła Kubasika i p. Magdaleny Kubasik z Gnieźnieńskiego Oddziału PTTK, w tym roku aktywowaliśmy trasy rowerowe: z Gniezna o długości 44 km i 19 kilometrową z Dębnicy.

Po dotarciu na metę na uczestników rajdu czekał ciepły posiłek i wiele atrakcji. W centralnym miejscu naszego boiska stanął mechaniczny byk, w ujeżdżaniu którego zmierzyć mógł się każdy odważny rajdowicz. Zwycięzcą w tej konkurencji okazał się uczeń ze Szkoły Podstawowej z Jankowa Dolnego. Rozstrzygnięte zostały również dwa konkursy. Pierwszy, zorganizowany na trasie, na oryginalny „List gończy”. Drugi, już z mety, na najciekawszy strój z czasów Dzikiego Zachodu. W obu jury miało ogromny dylemat, bo pomysłów nie brakowało. Wyznacznikiem pierwszego była samodzielność biorących udział podopiecznych placówek przy minimalnym wkładzie opiekunów. Na podium znaleźli się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Kłecka, podopieczni WTZ Kłecko i Środowiskowego Domu Samopomocy „Tęcza”. W drugim, gdzie liczyła się kreatywność i pomysłowość wygrała uczennica ze Szkoły Podstawowej z Mieleszyna, przed podopiecznym ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Tęcza” z Gniezna i uczestnikiem WTZ Kłecko.

Na wszystkich chętnych czekały jeszcze stanowiska: rzutu lasso, kapeluszem i kaloszem. Dużym zainteresowaniem jak zawsze cieszyło się stanowisko malowania twarzy.

Z tego miejsca dziękujemy wszystkim dzięki, którym mogliśmy zorganizować przedsięwzięcie na tak dużą skalę:

  • Panu Staroście Dariuszowi Pilakowi, za objęcie patronatu nad imprezą i pożegnanie uczestników wyruszających na trasę z Komorowa.
  • Oddziałowi Gnieźnieńskiemu PTTK w osobie prezesa p. Krystiana Grajczaka i p. Tadeusza Gajdy za weryfikację punktów i zaangażowanie w rozstrzyganie konkursów.
  • Panu Pawłowi Kubasikowi z Komisji Turystyki Rowerowej Oddziału Gnieźnieńskiego PTTK i pani Magdalenie Kubasik za objęcie kierownictwa na trasach rowerowych.
  • Naszym sponsorom: Firmie Mille z Kłecka i Elpos z Gniezna, dzięki nim impreza miała tak duży zasięg.
  • Gościom Przewodniczącemu Rady Miejskiej Gminy Kłecko p. Mieczysławowi Szczepańskiemu oraz Dyrektorowi Gnieźnieńskiej Caritas ks. Krzysztofowi Stawskiemu za coroczną obecność i pomoc w rozstrzyganiu konkursów.
  • A na koniec Wam wszystkim, którzy odpowiedzieliście na nasze zaproszenie i wyruszyliście z nami na trasy.

Dziękujemy.

Uczestnicy i Pracownicy
WTZ Kłecko