Relacja z VIII Rajdu "Śladami Historii"

Rajd został zorganizowany w dniu 20.04.2013 roku dla uczczenia 80-rocznicy powstania Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego Oddział w Gnieźnie (obecnie PTTK Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej) oraz 45-rocznicy powstania Gnieźnieńskiego Klubu Turystyki Wodnej PTTK „Horyzont”. Rajd odbył się pod patronatem Sołtysa Sołectwa Gębarzewo Tomasza Ryszczuka.

Na metę rajdu przybyło 113 uczestników w kilku grupach. Pierwsza, najliczniejsza grupa, wędrowała na trasie pieszej z Gniezna przez Las Jelonek i Las Miejski na metę przy Świetlicy Wiejskiej w Gębarzewie. Trasa rowerowa wiodła Gniezna przez Woźniki, Mnichowo i Gębarzewko. Przybyli turyści ze Słupcy, Żydowa, Witkowa i Gniezna.

Na mecie turyści po spożyciu kiełbasy „z ogniska” wzięli udział w trójdyscyplinarnym konkursie sprawnościowym oraz w konkursie z wiedzy turystyczno-krajoznawczej. W konkursie sprawnościowym nagrody zdobyli:

• Marcin Purol ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie,
  • Szymon Kołodziejski ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Gnieźnie
  • Anna Wietrzyńska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie.

W konkursie wiedzowym nagrody zdobyli:

• Dawid Kozanecki ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Gnieźnie,
  • Mateusz Wesołowski ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Gnieźnie,
  • Zuzanna Ślachciak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie.

Zdobywców nagród czekała jeszcze miła niespodzianka. Wszyscy nagrodzeni wraz z rodzicami i rodzeństwem otrzymali zaproszenie do udziału w darmowym rejsie żeglarsko-kajakowym. Rejs ten zostanie zorganizowany przez Gnieźnieński Klub Turystyki Wodnej PTTK „Horyzont”.

Organizatorzy waz z Komitetem Organizacyjnym dziękują wszystkim uczestnikom i współorganizatorom za udział w rajdzie turystycznym. Szczególne podziękowania dla młodzieży z Sołectwa Gębarzewo za pomoc na mecie rajdu.

Komandor
Paweł Kubasik