Relacja z X Rajdu Zimowego

9 lutego 2012, Oddział PTTK Gniezno zorganizował kolejny już, bo 10. Rajd Zimowy z metą w gościnnej parafii ks. prob. Konstantego Mrozka na Dalkach. Na dwóch trasach pieszych z oś. Grunwaldzkiego i końcówki MPK w Lesie Miejskim wzięło udział ponad 100 uczestników (głównie młodzież szkolna). Trasy prowadzili kol. Krystian Grajczak z Barbarą Kiełpińską oraz Jurek Wojciak z Radosławem Matyskiem. Pogoda tym razem dopisała, a lekki mrozek bez wiatru nie przeszkadzał na tyle, aby na mecie ogrzewać się koksownikiem, tak jak w ub. roku.

Młodzi uczestnicy przed dojściem na metę mieli za zadanie wymyślić zabawne "zimowe" nazwisko. I takim okazało się nazwisko "Bałwański Zimowit" zgłoszone przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie. Również w "zimowym" konkursie wiedzy przeprowadzonym na mecie uczestników potrafiły "zmrozić" pytania z pogranicza astronomii i klimatologii. Ostatecznie zwyciężył w nim Szymon Skwarek z ZS - G Zdziechowa przed Maciejem Konieczką ze Szczytnik Duchownych i Marcelem Sobeckim ze SP nr 2 w Gnieźnie.

Organizatorzy dziękują: ks proboszczowi, p. Uli i "załodze" za smaczną pomidorową i herbatkę, a Szkole Podstawowej nr 2 z Gniezna za najliczniejszy udział. Dla odmiany zapraszamy na Rajd Wiosenny.

Kierownik Rajdu: Tadeusz Gajda