Relacja z XX Rajdu „Śladami Starej Baśni”

XX Turystyczny Rajd „Śladami Starej Baśni” odbył się w dniu 18.05.2013 r.

Tegoroczny Rajd poświęciliśmy w całości gościnnej miejscowości Jankowo Dolne. Organizator zrezygnował z konkursu polegającego na czytaniu losowo wybranych fragmentów „Starej Baśni”. Na mecie przeprowadzono dwa konkursy: - z wiedzy o Jankowie Dolnym i sprawnościowy, polegający na wytwarzaniu tzw. „kaczek” na wodzie przez odpowiednio rzucane kamyczki (przygotowane wcześniej przez organizatorów).

Ponadto odbył się konkurs wiedzy o I LO w Gnieźnie, związany z jego 150-leciem. Mimo, że zgłosiło nam się nam po terminie sporo uczestników, dla wszystkich starczyło rajdowej zupki itd. Dużym wzięciem cieszyły się huśtawki Ośrodka i zabawy z piłką (dziękujemy za to pp. I. i D. Rączkowiakom, właścicielom Ośrodka). Pogoda jak zwykle dopisała. Prócz młodzieży szkolnej w Rajdzie udział wzięli również seniorzy z Koła Kolejowego w Gnieźnie i GUTW-u.

Dopisali również rowerzyści na trasie prowadzonej przez kol. Kasię Drygała i Krzycha Kaźmierskiego. Trasą pieszą opiekowali się kol. Tomek Wilkosz i Marek Wojciechowski. Metą i konkursami „rządzili”: kol. Kasia Grzesiak i pp. M i Cz. Wilkoszowie. Za smaczną „pomidorówkę” dziękujemy p. Lewandowskiej i personelowi Ośrodka. Sekretariat prowadziły kol: Ela Ewiak i Marysia Gajda, a pomagał im Prezes o/PTTK Gniezno kol. Krystian Grajczak. Zapraszamy znów za rok !

Liczba uczestników = 156 osób (w tym 14 rowerzystów), organizatorzy = 11 osób, uczestnicy konkursów = 24 osoby.

Wyniki konkursów

 1. Konkurs wiedzy o Jankowie Dolnym:
  1. Anna Tubacka z I LO Gniezno,
  2. Marcel Sobecki ze Szk. Pdst. nr 2 Gniezno
  3. Klaudia Brauza z I LO Gniezno.
 2. Konkurs „puszczanie kaczek”:
  1. Michał Stachowiak: 8 pkt,
  2. Bartosiewicz Kasia: 5 pkt,
  3. Jaske Patryk: 4 pkt,
  4. Ślachta Zuzanna: 3 pkt.
 3. Konkurs nt. 150. lecia I LO w Gnieźnie:
  1. Marianna Waligórska,
  2. Oliwia Bernaciak,
  3. Adrianna Olszak.

Kierownik Rajdu (i zdjęcia): Tadeusz Gajda