Relacja ze Zlotu Rowerowego Przyjezierze 2012

W V Ogólnopolskim Zlocie Rowerowym Przyjezierze 2012 zorganizowanym przez Oddział Miejski PTTK w Toruniu, Klub Turystyki Kolarskiej Przygoda z Torunia oraz Odział PTTK w Strzelnie udział wzięli sympatycy i członkowie klubu KG Ornak, koleżanki: Kasia, Kamilla, Renata, Magdalena i Joasia oraz koledzy Szymon jako Hubert, Krzysztof, Paweł i Janek. Pierwszy dzień, a właściwie wieczór rozpoczął się zgodnie z tradycją tego zlotu wieczorkiem tanecznym połączonym z posiłkiem z grilla. Pozwoliło to zintegrować się uczestnikom zlotu i zawrzeć nowe znajomości.

Na zlot z różnych części kraju przybyło 160 turystów kolarzy, od młodych po emerytów. Drugiego dnia uczestnicy przejechali trasę 60km po gminie Skulsk i Jeziora Wielkie i zwiedzili Sanktuarium Maryjne w Skulsku oraz kościółek gotycki pod wezwaniem wszystkich Świętych w Warzymowie na brzegiem Jeziora Gopło. W połowie trasy była pyszna grochówka dla wzmocnienia sił w walce z wiatrem i piaskami. Po powrocie z trasy rowerowej organizatorzy zapewnili chętnym rozrywkę w formie konkurencji sprawnościowych np. bieg w płetwach, strzelanie z wiatrówki, łowienie rybek. Wieczorem były tradycyjnie taneczne zmagania na świetlicy w ośrodku Soda i posiłek z grilla. Niedziela to dzień pożegnań, podziękowań, wręczania nagród i oficjalne zakończenie zlotu oraz niestety powrót do szarej rzeczywistości.

W słowa przybrała: Magdalena Kubasik
W kadrze zatrzymali: Krzysztof Kaźmierski i Paweł Kubasik