Sprawozdanie z V Rajdu Mikołajkowego

V Rajd Mikołajkowy

Organizatorami Rajdu byli: O/PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej, F. O. Ch. "Bolglass", Nadleśnictwo Gniezno, firma "Oficyna" s.c. a sponsorem A. T. "Edwardo" Gniezno.

Rajd zgromadził 205 małych turystów ze szkół: Podstawowych z: Fałkowa, Jankowa Dolnego, Nr 2, 9, 12 i 14 z Gniezna, Gimna-zjum Szczytniki Duchowne, I LO z Gniezna, WTZ Kłecko. Na mecie stawili się także turyści z: ZP Witkowo, Koła PTTK Nr 2, G.U.T.W. z Gniezna i nasi sympatycy.

Dwie trasy połączone ze zwiedzaniem Fabryki Ozdób Choinkowych prowadzili kol: Jurek Wojciak ze Stenią Kurek i Elą Ewiak oraz Krystian Grajczak z Pawłem Paluszkiewiczem. Na mecie w Ośrodku Edukacji Ekologicznej LP w pocie czoła pracowali kol: Marysia, Małgosia, Ewa, Walenty, Mirek, Henio i Tadek. Na przybyłych czekały: dwa ogniska do ogrzania się i pieczenia kiełbasek oraz sponsor Edek z wyśmienitymi cukierkami.

Można było potwierdzić punkty do OTP, spotkać przyjaciół z innych rajdów i zaprezentować się w konkursach. Zwyciężyli w nich: Tomek Badyna z SP Nr 9 podobizna św. Mikołaja. Elżbieta Kaczmarek z WTZ Kłecko I m, a Monika Jóźwiak z I LO Gniezno i Małgorzata Mrożek z SP Fałkowo, zajęli równolegle II m w konkursie "Strój św. Mikołaja". Pogoda nam dopisała, więc wszyscy wrócili do domów w dobrych nastrojach, a prawie połowa uczestników z bombkami choinkowymi (z własnym imieniem).

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział w Rajdzie i pomoc w jego przeprowadzeniu, zapraszając równocześnie na następny i kolejne także.

Kierownik Rajdu: Tadeusz Gajda