17.10. XV Rajd Turystyczny „Jesień na Ziemi Gnieźnieńskiej” im. Starosty Jacka Marciniaka

sobota, 17.10.2015

Dnia 17 października 2015 roku odbył się po raz XV Rajd Turystyczny „Jesień na Ziemi Gnieźnieńskiej” poświęcony I Staroście Gnieźnieńskiemu III RP Jackowi Marciniakowi. Organizatorami Rajdu byli: PTTK Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej oraz Klub Górski „Ornak” im. ks. Tadeusza Hanelta. Mimo mglistej pogody na starcie zjawiło się 88 osób. Byli to uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego wraz z opiekunami oraz osoby dorosłe i przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gniezna z opiekunami. Organizatorzy przygotowali dwie trasy piesze. Jedna rozpoczynała się w Jankowie Dolnym i liczyła 12 km, natomiast krótsza z Wydartowa miała mieć 11 km, lecz została wydłużona do 15. Na miejsca startowe turyści dotarli pociągiem ze stacji PKP Gniezno. Meta rajdu była zlokalizowana w Trzemesznie w Restauracji „Czeremcha”, gdzie czekała na nas pyszna zupa pomidorowa i bułka. Na mecie odbył się  konkurs wiedzy o Gminie Trzemeszno, w którym nagrody książkowe otrzymali:

1. miejsce: Weronika Michałowska - SP w Modliszewku i Sandra Rurek – SP nr 8 w Gnieźnie
  2. miejsce: Julia Wałdoska  i Luiza Ludwiczak – SP nr 8 w Gnieźnie
  3. miejsce: Nicole Mikołajczyk – SP nr 2 w Gnieźnie

Ponadto uczestnicy rajdu mieli okazję zwiedzić z przewodnikiem Bazylikę i miejscowy cmentarz. Zdobyli kolejne punkty do OTP.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejne rajdy organizowane przez PTTK Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej.

Zastępca komandora Rajdu
Ewa Bosacka.

Celem rajdu jest upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa oraz zapoznanie uczestników z walorami krajoznawczo-turystycznymi Powiatu Gnieźnieńskiego.

Rajd poświęcony jest pamięci I Starosty Gnieźnieńskiego III RP Jacka Marciniaka

Organizatorami Rajdu są:

• PTTK Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej,
  • Klub Górski PTTK „Ornak” im. ks. Tadeusza Hanelta.

Komitet organizacyjny

Komandor rajdu: Krystian Grajczak
Z-ca komandora: Katarzyna Tubacka
Sekretariat rajdu: Małgorzata Kowalczyk
Kierownictwo mety: Małgorzata Drewek

1. Trasy rajdowe piesze:
    1. Jankowo Dolne PKP – Trzemeszno - 12 km
      Start: Jankowo Dolne PKP - godz. 8.45
      Wyjazd: Gniezno PKP - godz. 8.34
      Kierownik trasy: Ewa Bosacka, Krystian Grajczak.
    2. Wydartowo – Trzemeszno – 11 km
      Start: Wydartowo PKP - godz. 9.00
      Wyjazd: Gniezno PKP - godz. 8.34
      Kierownik trasy: Katarzyna Drygała, Tadeusz Gajda.
    3. Dopuszcza się przebycie tras dowolnych, pod warunkiem zgłoszenia drużyny z opiekunem. Organizatorzy nie obsługują tych tras.
  2. Warunki uczestnictwa: w rajdzie mogą brać udział drużyny 5–10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wraz z opiekunem – osobą dorosłą. Wymaga się przestrzegania „Karty Turysty”. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.
  3. Wyposażenie: uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku obuwia i ubioru. Drużyna powinna posiadać apteczkę.
  4. Zgłoszenia należy wysłać pod adresem: biuro@gniezno.pttk.pl na kartach zgłoszeń z podaniem numeru trasy i nazwisk oraz nazwisko kierownika drużyny. Opłata od osoby wynosi 8,00 zł. Powrót do Gniezna ze stacji PKP Trzemeszno – godz. 14.13. Opłatę można wpłacać przelewem na konto BGŻ S.A. 69 2030 0045 1110 0000 0403 9980 z dopiskiem „opłata za rajd” lub na mecie rajdu. Termin zgłoszeń do dnia 15 października 2015 roku do godziny 14.00. Telefon kontaktowy 662 501 060.
  5. Uprawnienia uczestników: w ramach wpisowego uczestnicy otrzymują znaczek rajdowy; punkty do OTP, posiłek na mecie, pieczątkę okolicznościową; prawo do udziału w konkursie z wiadomości o Gminie Trzemeszno.
  6. Meta rajdu zlokalizowana będzie na terenie Restauracji „Czeremcha” w Trzemesznie ul. Św. Jana 20 i czynna w godz. 11.00 - 13.00.
  7. Postanowienia końcowe: rajd odbędzie się bez względu na pogodę.

Serdecznie zapraszamy!