65. Wielkopolski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej - Pleszew

sobota, 24.11.2018 do niedziela, 25.11.2018

Relacjza ze Zlotu

Zlot został zorganizowany przez Oddział PTTK w Pleszewie. Komandorem był Marcin Czerwiński. Na Zlot przybyli przodownicy turystyki pieszej i sympatycy turystyki pieszej z województwa wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, łódzkiego i dolnośląskiego. Łączne udział wzięło 58  osób, w tym 5 przodowników turystyki pieszej z Gniezna.

W pierwszym dniu odbyła się wycieczka krajoznawcza na trasie: Fabianów (zespół pałacowo-parkowy), Dobrzyca (Muzeum Ziemiaństwa, kościół p.w. Św. Tekli), drewniany kościół w Sośnicy, Taczanów (zespół pałacowo-parkowy, zabytkowa kaplica Taczanowskich), Sanktuarium Matki Bożej z Dzieciątkiem w Kuczkowie . Niektórzy uczestnicy wzięli udział w zawodach strzeleckich z karabinka sportowego do tarczy na odległość 50 m. Wieczorem odbyły się dwie prelekcje na tematy: Puszcza Pyzdrska i Powstanie Wielkopolskie, a następnie narada przodownicka i egzaminy przodownickie.

Następnego dnia uczestnicy zlotu udali się na trasę wycieczki pieszej po Pleszewie, ze zwiedzaniem zabytkowego cmentarza ewangelickiego, Stacji Pleszew Miasto i budynku dworcowego zaadoptowanego na Dom Kultury, Muzeum Zakonnego Sióstr Służebniczek Maryi oraz miejsc związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Zakończenie imprezy nastąpiło o godz. 14:00.

Oddział PTTK Pleszew

Honorowy patronat

Maciej Wasielewski – Starosta Powiatu Pleszewskiego

Instytucje wspierające i współorganizujące

Starostwo Powiatowe w Pleszewie
Wielkopolska Korporacja Oddziałów PTTK - Komisja Turystyki Pieszej

Cele Zlotu

Podsumowanie pracy Wielkopolskiej Komisji Turystyki Pieszej,
Propagowanie turystyki pieszej i krajoznawstwa,
Poznanie walorów turystycznych Powiatu Pleszewskiego,
Integracja i wymiana doświadczeń pomiędzy przodownikami turystyki pieszej.
Uczczenie 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Komitet Organizacyjny Zlotu

Komandor: Marcin CZERWIŃSKI
Skarbnik: Mirosław ZARADNY
Sekretariat: Mirosław KUBIAK, Emilia WAŁĘSA
Kwatermistrz: Agnieszka PIASECKA

Miejsce i termin Zlotu

Pleszew, 24-25 listopada 2018
Zakwaterowanie „Hotel pod Plantami”, ul. Wojska Polskiego 21, Pleszew

Uczestnikami Zlotu mogą być Przodownicy Turystyki Pieszej PTTK oraz miłośnicy
turystyki pieszej zrzeszeni w Oddziałach PTTK województwa wielkopolskiego i innych.
Wpłata uczestnika dla organizatora na cel samorealizacji imprezy wynosi:
Honorowi Przodownicy TP PTTK: 120 zł
Przodownicy TP PTTK: 130 zł
Członkowie PTTK oraz sympatycy turystyki pieszej: 150 zł

UWAGA, ZE WZGLĘDU NA OGRANICZONĄ ILOŚĆ MIEJSC DECYDUJE
KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ Z JEDNOCZESNĄ WPŁATĄ WPISOWEGO!!!!!

Kartę zgłoszenia wraz z dowodem wpłaty prosimy przesłać do dnia 22 października 2018 r.
pocztą elektroniczną: oddzial@pleszew.pttk.pl , tel: 608105444 (komandor Zlotu).

Opłatę za Zlot należy wpłacać na konto bankowe do dnia 22.10.2018 r.:
PTTK Pleszew, ul. Poznańska 35, 63-300 Pleszew.
Nr konta: 76 8407 0003 0005 1233 2000 0101 z dopiskiem „opłata za Zlot PTP 2018”

Świadczenia w ramach wpisowego

nocleg i wyżywienie na czas trwania Zlotu, znaczek zlotowy, materiały promocyjne,
przejazdy autokarowe.

• Zlot i wycieczki krajoznawcze odbędą się bez względu na pogodę,
  • uczestnicy Zlotu posiadający opłaconą składkę członkowską w PTTK za 2018 r. są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków, pozostali ubezpieczają się we własnym zakresie,
  • za szkody spowodowane z winy uczestnika, wszelką odpowiedzialność prawną i materialną ponosi sprawca szkody,
  • Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany trasy czy też ilość odwiedzanych miejsc ze względów niezależnych od niego,
  • ostateczna interpretacja niniejszego Regulaminu przysługuje wyłącznie Organizatorom Zlotu.

Program Zlotu

Sobota 24.11.2018 r.

09.15 - wyjazd autokaru z Pleszewa (Hotel Pod Plantami, ul. Wojska Polskiego 21)
09:30 - przyjazd autokaru do Kowalewa (stacja kolejowa Pleszew)
09:35 - wycieczka krajoznawcza na trasie: Kowalew - Dobrzyca (zwiedzanie Muzeum Ziemiaństwa, przejście na rynek do kościoła Św. Tekli) - Sośnica (zwiedzanie Kościoła) - Taczanów (zwiedzanie zabudowań pałacowych) - Kuczków (Kościół pw. św. Marcina Biskupa, Sanktuarium Maryjne Matki Bożej z Dzieciątkiem).
16:00 - obiadokolacja w miejscu zakwaterowania
17:00 - przejście na strzelnicę Bractwa Kurkowego
18:30 - prelekcje w miejscu zakwaterowania
19:30 - obrady
20:30 - egzamin na przodownika turystyki pieszej oraz rozszerzenie uprawnień przodownickich
20:30 - czas wolny (każdy według własnego uznania)

Niedziela 25.11.2018 r.

8:00 - śniadanie
9:00 - wycieczka piesza (krajoznawcza) po Pleszewie - ze zwiedzaniem Muzeum Rzemiosła i Muzeum Zakonnego Sióstr Służebniczek Maryi w Pleszewie. Szczególnie odwiedzimy miejsca związane z Powstaniem Wielkopolskim (w tym roku przypada 100 rocznica).
14:00 - Zakończenie Zlotu.

Pliki:
Microsoft Office document icon 65zgloszenienazlot.doc33 KB