sobota, 7.05.2016

Dnia 7 maja 2016 roku w Nowym Tomyślu odbył się Finał Wojewódzki XLIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. W Turnieju startowały 3-osobowe drużyny rywalizujące w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

W ramach Turnieju przeprowadzono następujące konkurencje:

1. Test krajoznawczy,
  2. Test wiedzy turystycznej i topograficznej,
  3. Test ze znajomości przepisów ruchu drogowego,
  4. Test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, higieny i ogólnych zasad udzielania pierwszej pomocy.
  5. Kolarski tor sprawnościowy.
  6. Turystyczne ABC.
  7. Turystyczny marsz na orientację.

Miasto i powiat gnieźnieński reprezentowali uczniowie z: Zespołu Szkół w Żydowie, Gimnazjum Stowarzyszenia „Rodzice - Dzieciom” w Gnieźnie oraz z I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie.

W kategorii szkół gimnazjalnych drużyna Gimnazjum Stowarzyszenia „Rodzice – Dzieciom” zajęła 1 miejsce i zakwalifikowała się do finału centralnego, który odbędzie się w Rybniku w dniach 2-5 czerwca 2016 roku. Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego zajęli 2 miejsce w kategorii szkół ponagimnazjalnych a na 5 miejscu w kategorii szkół podstawowych znaleźli się uczniowie z Żydowa.