I Ogólnopolski Rajd Rowerowy Genesis

sobota, 28.06.2014 do niedziela, 29.06.2014

W dniach 28 - 29.06.2014 odbył się w Gnieźnie I Ogólnopolski Rajd Rowerowy „GENESIS”. W sobotę, zgodnie z planem i przy idealnej pogodzie, wyruszyliśmy na 50 km wędrówkę rowerową w trasę Gniezno - Dziekanowice - Ostrów Lednicki - Waliszewo - Gniezno. Zwiedziliśmy Wielkopolski Park Etnograficzny, Muzeum Pierwszych Piastów oraz Ostrów Lednicki, poznając historię obiektów i epok, w których żyli ich mieszkańcy. Posłuchaliśmy anegdot o pierwszym sklepie nocnym i pierwszym cateringu na ziemiach pierwszych Piastów. W drodze powrotnej do bazy w Gnieźnie, zajechaliśmy do karczmarza z Czerwonej Oberży w Waliszewie. Wieczorem odbyły się konkursy sprawnościowe. Zwycięzcy zostali nagrodzeni skromnymi upominkami. Przy zachodzącym słońcu usiedliśmy do ogniska, zjedliśmy placek drożdżowy, a nad żarem ognia smażyliśmy kiełbaski. Potem zaczęliśmy „długie Polaków rozmowy”, zapraszaliśmy się wzajemnie na swoje lokalne imprezy rowerowe i opowiadaliśmy swoje przygody. Czas umilała piosenka i dźwięk gitary.

Niedzielnym porankiem wyruszyliśmy jeszcze na krótką, 25 km trasę pod krzyż Papieski w Cielimowie. Zobaczyliśmy również zabytkowy kościół drewniany w Pawłowie oraz pierwszy Uniwersytet Ludowy przy Towarzystwie Czytelni Ludowych (TCL) na Dalkach, gdzie zwiedziliśmy izbę pamięci założyciela ks. Antoniego Ludwiczaka. Po powrocie do bazy wypiliśmy pożegnalną kawę i rozjechaliśmy się do domów.

Rajd odbył się dzięki zaangażowaniu członków Komisji Turystyki Rowerowej i Prezesa Oddziału oraz przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Wszystkim uczestnikom oraz osobom, które pomogły w organizacji rajdu serdecznie dziękuję i zapraszam do wspólnego wędrowania w następnym roku.

Komandor

1. Cele Rajdu

• Poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych Ziemi Gnieźnieńskiej,
    • wymiana doświadczeń i integracja miłośników turystyki rowerowej,
    • propagowanie aktywnego wypoczynku poprzez turystykę rowerową.
  2. Organizatorzy

PTTK Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie - Oddziałowa Komisja Turystyki Rowerowej

3. Rajd wspiera

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie

4. Kierownictwo Rajdu

Komandor: Paweł Kubasik,tel. 695-244-160
    Kwatermistrz: Katarzyna Drygała
    Obsługa: Ewa Bosacka, Magdalena Kubasik, Szymon Mantey, Krystyna Sarnowska

5. Termin i baza Rajdu

Rajd odbędzie się w terminie 28 - 29.06.2014 r.
    Baza Rajdu: Internat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2, ul. Powstańców Wielkopolskich nr 16 w Gnieźnie

6. Zgłoszenia i opłaty

W Rajdzie mogą uczestniczyć turyści, którzy przesłali wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia i dokonali wpłaty. Uczestnicy niepełnoletni biorą udział wyłącznie wraz z opiekunem - osobą dorosłą. Kartę zgłoszenia na Rajd wraz
    z kserokopią dowodu wpłaty należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: p_kubasik@op.pl lub ktrgniezno@op.pl do 24.06.2014 r.
    Opłata za Rajd wynosi: 30 zł, którą należy wpłacać na konto bankowe: 36 1090 1375 0000 0000 3701 0436 z dopiskiem GENESIS 2014. Liczba uczestników ograniczona.
    Wejścia do Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy (Mały Skansen, wyspa Ostrów Lednicki i Wielkopolski Park Etnograficzny) uczestnicy opłacają we własnym zakresie (8,00 zł).

7. Świadczenia

• Nocleg - łóżka bez pościeli w internacie (należy mieć własny śpiwór)
    • Posiłek na sobotniej trasie
    • Okolicznościowy znaczek rajdowy i odcisk pieczęci rajdowej
    • Materiały krajoznawcze
  8. Program Rajdu

Sobota, 28.06.2014
    10:30 – 11:30 przyjmowanie uczestników
    11:30 powitanie uczestników Rajdu
    12:00 wyjazd na trasę rowerową, ok. 50 km: Gniezno - Żydówko - Dziekanowice (Mały Skansen, wyspa Ostrów Lednicki, Wielkopolski Park Etnograficzny) - Waliszewo - Obórka - Gniezno
    20:00 czas na kolację (prowiant we własnym zakresie)
    21:00 wieczór integracyjny z gitarą i śpiewem + niespodzianka
    Niedziela 29.06.2014
    7:00 możliwość udziału we mszy św., Katedra Gnieźnieńska
    8:00 czas na śniadanie (prowiant we własnym zakresie)
    9:00 wyjazd na trasę rowerową, ok. 27 km: Gniezno - Dalki - Kokoszki - Cielimowo - Gurowo - Gniezno
    13:00 wręczenie nagród - pożegnanie uczestników Rajdu
    14:00 opuszczenie bazy Rajdu w Gnieźnie
  9. Postanowienia końcowe

• Uczestnicy zobowiązani są do posiadania roweru wyposażonego zgodnie z Prawem o Ruchu Drogowym,
    • Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zarządzeń Komandora Rajdu oraz zapisów niniejszego regulaminu,
    • Rezygnacja z udziału w Rajdzie po upływie terminu zgłoszenia nie upoważnia do żądania zwrotu opłaty za Rajd,
    • Nie wzięcie udziału w Rajdzie nie upoważnia do zwrotu opłaty za Rajd,
    • Członkowie PTTK podlegają ubezpieczeniu zgodnie z zasadami określonymi w zarządzeniu Sekretarza Generalnego ZG PTTK. Pozostali uczestnicy ubezpieczają się indywidualnie,
    • Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez uczestników osobom trzecim i odwrotnie w czasie trwania Rajdu,
    • Udział w Rajdzie odbywa się na własną odpowiedzialność,
    • Uczestnicy Rajdu wyrażają zgodę na wykorzystanie swych wizerunków w relacjach z przebiegu Rajdu zamieszczonych w mediach oraz materiałach promocyjnych organizatorów,
    • Ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatorów.

Pliki:
Microsoft Office document icon Zgłoszenie (format doc)30.5 KB