I Pieszy Rajd Aktywnych Dorosłych Członków i Sympatyków PTTK

piątek, 12.06.2015

W piątek dnia 12 czerwca 2015 roku miał się odbyć I Rajd Dorosłych Aktywnych Członków i Sympatyków PTTK. Burza i nawalny deszcz uniemożliwił piechurom przejście zaplanowanej trasy z końcowego przystanku linii nr 17 na ulicy Pustachowskiej do Gębarzewa. Ten 5-kilometrowy odcinek pokonaliśmy w bardzo nietypowy dla nas sposób…. 6 osobową taksówką, która wykonała dwa kursy . Niektórzy dotarli na metę rajdu prywatnymi samochodami. Na mecie w Sali wiejskiej w Gębarzewie w spotkaniu przy suto zastawionych stołach ( jak zwykle w tym miejscu)uczestniczyły również władze Gminy Czerniejewo na czele z Burmistrzem Tadeuszem Szymankiem. Podczas spotkania podsumowano działalność gnieźnieńskiego Oddziału PTTK w minionym roku szkolnym. Prezes Oddziału Krystian Grajczak podziękował wszystkim uczestnikom spotkania za pracę na rzecz PTTK a władzom gminy za otwartość na turystykę i przychylność dla działań PTTK. Tradycyjnie , jak na każdym rajdzie PTTK, odbył się konkurs tym razem „Abstrakcyjny konkurs wiedzy o PTTK”. A tak brzmiały przykładowe pytania: Który rozmiar buta ma Prezes?, Czy wiceprezes Paluszkiewicz ma dzieci? Nagroda Główna (Szampan) powędrowała do koleżanki Agaty Kujawskiej z WTZ.

Dziękujemy Dorocie i Tomkowi Ryszczuk za przygotowanie smacznego poczęstunku dla uczestników spotkania.