I Rajd Turystyczny „Jesienne Wędrowanie” im. K. Helmin

sobota, 21.10.2017

Celem rajdu jest:
upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa
zapoznanie uczestników z walorami krajoznawczo-turystycznymi
Powiatu Gnieźnieńskiego.

Rajd poświęcony jest pamięci

Kazimiery Helmin

Członka Honorowego PTTK

Organizatorami Rajdu są:

• PTTK Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej,
  • Klub Górski PTTK „Ornak” im. ks. Tadeusza Hanelta,
  • Klub Turystyki Rowerowej PTTK „Genesis”.

Komitet Organizacyjny Rajdu

Komandor rajdu: Krystian Grajczak
Z-ca komandora Tadeusz Gajda
Sekretariat rajdu: Maria Gajda

1. Trasy rajdowe piesze:
    Gniezno – Wierzbiczany – Jankowo Dolne (11 km)
    Start: Gniezno – ul. Staszica (przed SP nr 9) - godz. 8.30
    Kierownik trasy: Stefania Kurek, Bożena Zdrojewska

Trzemeszno – Wymysłowo – Jankowo Dolne (13 km)
    Wyjazd: Gniezno PKP – godz. 8.38
    Start: Trzemeszno PKP - godz. 8.50
    Kierownik trasy: Ewa Bosacka, Maria Kaźmierska.

2. Trasa rajdowa rowerowa:
    Gniezno - Gębarzewo – Żydowo – Niechanowo – Kędzierzyn – Szczytniki Duch. - Wierzbiczany – Jankowo Dln. – Gniezno (42 km)
    Start : Gniezno ul. ks. Ludwiczaka (TCL) - godz. 9.00
    Kierownik trasy: Katarzyna Drygała, Iwona Dziel.

Dopuszcza się przebycie tras dowolnych, pod warunkiem zgłoszenia drużyny z opiekunem. Organizatorzy nie obsługują tych tras.

3. Warunki uczestnictwa: w rajdzie mogą brać udział drużyny 5–10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wraz z opiekunem – osobą dorosłą. Wymaga się przestrzegania „Karty Turysty”. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.
  4. Wyposażenie: uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku obuwia i ubioru. Drużyna powinna posiadać apteczkę.
  5. Opłata od osoby wynosi 8,00 zł, członkowie PTTK 7,00 zł. Powrót do Gniezna autokarami – opłata wynosi 4,00 zł. Opłatę można wpłacać przelewem na konto BGŻ S.A. 69 2030 0045 1110 0000 0403 9980 z dopiskiem „opłata za rajd” lub w Biurze PTTK ul. Kościuszki 7 w środy od godz. 16.00 – 17.30, ewentualnie na mecie rajdu.
    Termin zgłoszeń do dnia 19 października 2017 roku do godziny 12.00. Zgłoszenia przyjmowane są tylko telefonicznie. Telefon kontaktowy 662 501 060.
  6. Uprawnienia uczestników: w ramach opłaty uczestnicy otrzymują znaczek rajdowy, punkty do OTP i KOT, posiłek na mecie, pieczątkę okolicznościową, prawo do udziału w konkursie z wiadomości o „Różnych porach roku szczególnie o jesieni”.
  7. Meta rajdu zlokalizowana będzie na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Jankowie Dolnym i czynna w godz. 11.00 - 12.30.
  8. Postanowienia końcowe: rajd odbędzie się bez względu na pogodę.

Serdecznie zapraszamy!