III Rajd „Na rozpoczęcie sezonu rowerowego”

niedziela, 15.04.2012

Zobacz fotorelację z rajdu!

Rajd odbył się 15.04.2012 r. W taki sposób zapraszaliśmy Was do udziału:

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w rajdzie rowerowym na rozpoczęcie sezonu!. Planowana trasa ma 26 km i prowadzi z Gniezna przez Pyszczyn, Krzyszczewo, Modliszewo i Świątniki do Zdziechowej gdzie rajd będzie miał swoją metę.

Do uczestnictwa możecie zgłaszać drużyny liczące od 5 do 10 osób, ale także osoby indywidualne. Na mecie uczestnicy otrzymają pamiątkowy znaczek, pieczątkę i posiłek. Nie zabraknie też ciekawych konkursów. Warto pamiętać, że na Rajdzie będzie istniała możliwość zdobycia punktów do Kolarskiej Odznaki Turystycznej.

Cel Rajdu

Celem jest upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa, zapoznanie uczestników z walorami Ziemi Gnieźnieńskiej.

• PTTK Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie,
  • Oddziałowa Komisja Turystyki Rowerowej,
  • Klub Górski „ORNAK” w Gnieźnie,
  • Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Zdziechowie.

• Sklep Rowerowy WIKING w Gnieźnie, ul. Wyszyńskiego,
  • Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Komitet organizacyjny

• Komandor: Tomasz Wilkosz
  • Z-ca komandora: Paweł Kubasik
  • Sekretariat: Ewa Bosacka
  • Obsługa: Katarzyna Drygała, Magdalena Kubasik, Krzysztof Kaźmierski, Paweł Głowacki, Szymon Mantey

1. Trasa rajdowa:
    1. Gniezno - Pyszczyn - Krzyszczewo - Modliszewo - Świątniki- Zdziechowa (meta rajdu) - Gniezno - 26 km
      Start: Gniezno – os. Jagiellońskie (plac między Pocztą Polską a sklepem VIKI) – 15.04.2012 r. godz. 9.30.
      Kier. trasy: Paweł Kubasik, Krzysztof Kaźmierski
    2. Dopuszcza się przebycie tras dowolnych. Organizatorzy nie obsługują tych tras.
  2. Warunki uczestnictwa: w rajdzie mogą brać udział drużyny 5–10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wyłącznie wraz z opiekunem – osobą pełnoletnią. Wymaga się przestrzegania „Karty Turysty”. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.
  3. Wyposażenie: uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku ubioru, rower musi być sprawny pod względem wymagań przepisów ruchu drogowego. Drużyna powinna posiadać apteczkę.
  4. Zgłoszenia należy wysłać pod adresem: Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej ul. Jana Łaskiego 10, 62-200 Gniezno, tel./fax (61) 426 36 60, (www.ornak.eu, www.gniezno.pttk.pl) na kartach zgłoszeń z podaniem nazwisk oraz nazwisko kierownika drużyny. Wpisowe od osoby wynosi 6,50 zł. Wpisowe należy wpłacać w kasie Oddziału lub na konto Bank Zachodni WBK S.A. I O/Gniezno 02-1090-1375-0000-0000-3700-4646 „opłata za rajd”. Termin zgłoszeń i opłacenia wpisowego upływa dnia 12 kwietnia 2012.
  5. Uprawnienia uczestników: w ramach wpisowego uczestnicy otrzymują znaczek rajdowy; punkty do KOT, pieczątkę okolicznościową, posiłek turystyczny oraz prawo udziału w konkurach z nagrodami. Opłacenie wpisowego po terminie nie gwarantuje uzyskania wszystkich świadczeń.
  6. Meta rajdu zlokalizowana będzie na terenie Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Zdziechowie. Meta czynna w godz. 12.00 - 14.30.
  7. Postanowienia końcowe: rajd odbędzie się bez względu na pogodę. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów rajdu.

Serdecznie zapraszamy!