III Rajd Turystyczny„Śladami Jana Pawła II"

sobota, 16.06.2012

Rajd odbył się 16.02.2012 zobacz:

Zaproszenie na Rajd

„…znam ten szlak, znam te strony, znam to miasto, zawsze
z wielką czcią przychodziłem do Gniezna ….”

Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie zaprasza na

III RAJD PAPIESKI „Gnieźnieńskie Ślady Papieża Polaka”

w dniu 16.06.2012 r.

Celem rajdu jest:

• odszukanie miejsc upamiętniających i przypominających o obecności Jana Pawła II w Pierwszej Stolicy Polski,
  • wspólna modlitwa dziękczynna za beatyfikację Papieża Polaka oraz o rychłą Jego kanonizację,
  • upowszechnianie turystyki i poznawanie zabytków miasta,
  • kultywowanie zamiłowań turystycznych Karola Wojtyły.

Organizatorami Rajdu są:

• PTTK Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie,
  • Bogumił Bielecki – film
  • Sklep i Hurtownia Artykułów Papierniczych Szkolnych i Biurowych „OFICYNA” s.c.

Komitet organizacyjny Rajdu:

Komandor rajdu: Renata Bielecka
Z-ca komandora: Jan Hoffmann
Sekretariat rajdu: Wojciech Bielecki
Kierownictwo mety: Walenty Kaźmierczak
Punkt weryfikacyjny: Mirosław Tomaszewski

1. Trasy rajdowe
    • Trasa rajdowa piesza:
      MOK Łubińskiego - Dąbrówki - Jana Pawla II - Park Miejski -Cieszkowskiego - Kołłątaja - Al. Reymonta - Laubitza – jez. Winiary - ul. Gdańska 85
      Start: MOK godz. 9.00, długość trasy 7 km
      Kierownik trasy: Marek Wojciechowski, Krystian Grajczak
    • Trasa rajdowa rowerowa:
      MOK Łubińskiego - Cielimowo (kamień pamiątkowy i krzyż) - Gniezno ul Gdańska 85
      Start: MOK godz. 9.00, długość trasy 20 km
      Kierownik trasy: Jan Hoffmann
  2. Warunki uczestnictwa: w rajdzie mogą brać udział drużyny 5–10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wraz z opiekunem – osobą dorosłą. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.
  3. Wyposażenie: uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku obuwia i ubioru. Drużyna powinna posiadać apteczkę.
  4. Zgłoszenia tel kom. 693 255 443 lub email ekorenatka@gmail.com lub pod adresem: Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej ul. J. Łaskiego 10, 62-200 Gniezno, tel./fax (061) 426 36 60, na kartach zgłoszeń z podaniem numeru trasy i nazwisk oraz nazwisko kierownika drużyny. Odpłatność od osoby wynosi 6,00, które należy wpłacać w kasie Oddziału lub na konto Bank Zachodni WBK S.A. I O/Gniezno 02-1090-1375-0000-0000-3700-4646 „opłata za rajd”. Termin zgłoszeń do dnia 14 czerwca 2012 roku godz. 11.30
  5. Uprawnienia uczestników: w ramach wpisowego uczestnicy mają możliwość udziału w projekcji filmu „A pamięć pozostanie” (około. 20 min.) w MOK, otrzymują znaczek rajdowy; punkty do OTP, papieską kremówkę, pieczątkę okolicznościową; prawo do udziału w konkursach związanych z Janem Pawłem II w Gnieźnie. Każda drużyna zabiera ze sobą znaki w barwach papieskich – chorągiewki, chusty, elementy stroju itp. – konkurs na najbardziej żółto - białą drużynę.
  6. Meta rajdu zlokalizowana będzie na terenie Gimnazjum Stowarzyszenia Rodzice Dzieciom w Gnieźnie ul. Gdańska 85 czynna w godz. 11.30 – 13.30.
  7. Postanowienia końcowe: rajd odbędzie się bez względu na pogodę. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów rajdu.
  8. Serdecznie zapraszamy!

Patronat: poseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Dolata