IV Rajd Integracyjny – WTZ Gniezno

Leśna ekologia

1. Cele IV Rajdu Integracyjnego

• Upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa,
    • Integracja osób sprawnych i niepełnosprawnych,
    • Pokazanie turystycznych walorów Gniezna,
    • Nabycie wiedzy o lasach i ich ochronie,
    • Upowszechnianie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu,
    • Nawiązanie koleżeńskich więzi wśród uczestników rajdu.
  2. Komitet Organizacyjny Rajdu

Komandor Rajdu: Magdalena Zbiranek
    Kierownik mety: Kamilla Wesołowska- Czajka
    Sekretariat: Magdalena Malinger
    Weryfikacja punktów: Tadeusz Gajda (PTTK)

3. Termin Rajdu

14 czerwca 2014 r.

4. Trasa rajdu

1. Plac pod kościołem pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana, os. Grunwaldzkie - Las Miejski (trasa przy przepompowni) – Motobar ul. Witkowska - czerwony szlak – Osiniec - ul. Kolejowa WTZ – meta rajdu (9 km)
    Start: godz. 8:30
    Kierownik trasy: Magdalena Zbiranek (Anna Krysińska, Sebastian Łuczak)
    Dojazd na start we własnym zakresie. Meta rajdu zlokalizowana będzie w WTZ Gniezno w godz. 11:30 – 14:00.
    Dopuszcza się przebycie tras dowolnych pod warunkiem zgłoszenia drużyny z pełnoletnim opiekunem. Organizatorzy nie obsługują tych tras.

5. Tematyka rajdu

Rajd będzie integrował nas z przyrodą. Jego tematem jest zaznajomienie uczestników z drzewostanem tworzącym lasy, korzyściami jakie las daje ludziom oraz zwiększenie świadomości ekologicznego korzystania z lasów. Na trasie drużyny będą miały możliwość zapoznania się gatunkami drzew i odpowiedzenia na pytania małego testu konkursowego. Na mecie przeprowadzone będą konkursy możliwe do wykonania po przejściu trasy rajdu. W tym roku zadania będą niespodzianką. Zaznaczamy, że w konkursie będą brały udział tylko prace wykonane w trasie i na mecie rajdu.

6. Warunki uczestnictwa w rajdzie

1. Udział biorą drużyny 5-10 osobowe.
    2. Uczestnicy niepełnoletni biorą udział tylko z dorosłym opiekunem
    3. Każda drużyna powinna posiadać apteczkę. Uczestników obowiązuje stosowny do pory roku i aury strój oraz wygodne obuwie.
    4. Wymagane przestrzeganie „Karty Turysty”. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach – za wszelkie szkody powstałe z winy uczestników rajdu odpowiadają oni sami i instytucje zgłaszające.
    5. Organizatorzy nie biorą i nie ponoszą odpowiedzialności z grupy biorące udział w rajdzie, a nie zgłoszone.
  7. Zgłoszenia grup

1. Na adres: WTZ Gniezno, ul. Kolejowa 2, 62-200 Gniezno
    2. Faxem na nr (061) 428 66 80

Na karcie zgłoszeń należy wpisać nazwiska uczestników drużyny, kierownika i opiekunów. Wpisowe wynosi 7,00 zł i należy je wpłacać w WTZ Gniezno lub przelewem na konto: BS Gniezno 90 9065 0006 0000 0019 8387 0005 z dopiskiem „opłata za rajd”.
    Termin zgłoszeń upływa 9 czerwca 2014

8. Uprawnienia uczestników

• Znaczek rajdowy
    • Stempel okolicznościowi i punkty OTP – książeczki PTTK