IV Rajd „Na rozpoczęcie sezonu rowerowego”

sobota, 13.04.2013

Zobacz: Relację z Rajdu rowerowego.

Zapraszamy serdecznie do udziału w czwartym Rajdzie "Na rozpoczęcie sezonu rowerowego".

Cele Rajdu

• upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa,
  • zapoznanie uczestników z walorami Ziemi Gnieźnieńskiej.

Organizatorzy Rajdu

• PTTK Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie,
  • Oddziałowa Komisja Turystyki Rowerowej,
  • Klub Górski PTTK „ORNAK” im. ks. T. Hanelta w Gnieźnie.

Współorganizatorzy

• Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Jankowie Dolnym,
  • Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Komitet organizacyjny Rajdu
Komandor rajdu: Paweł Kubasik
Z-ca komandora: Ewa Bosacka
Sekretariat rajdu: Magdalena Kubasik
Obsługa rajdu: Krzysztof Kaźmierski, Katarzyna Drygała

1. Trasa rajdowa:
    1. Gniezno - Strzyżewo Kościelne - Strzyżewo Smykowe - Jankowo Dolne - (Meta Rajdu) - Gniezno - 25 km
      Start: Gniezno - os. Jagiellońskie (plac między Pocztą Polską a sklepem VIKI) - godz. 10.30.
      Kier. trasy: Paweł Kubasik, Krzysztof Kaźmierski
    2. Dopuszcza się przebycie tras dowolnych. Organizatorzy nie obsługują tych tras.
  2. Warunki uczestnictwa: w rajdzie mogą brać udział drużyny 5–10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wyłącznie wraz z opiekunem – osobą pełnoletnią. Wymaga się przestrzegania „Karty Turysty”. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.
  3. Wyposażenie: uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku ubioru, a rower musi być sprawny pod względem wymagań przepisów ruchu drogowego. Drużyna powinna posiadać apteczkę.
  4. Zgłoszenia należy wysłać na adresem: biuro@gniezno.pttk.pl, na kartach zgłoszeń z podaniem nazwisk oraz nazwiska kierownika drużyny. Odpłatność za rajd od osoby wynosi 6,00 zł, które należy wpłacać na konto Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej ul. J. Łaskiego 10, 62-200 Gniezno, Bank Zachodni WBK S.A. I O/Gniezno 02-1090-1375-0000-0000-3700-4646 „opłata za rajd”. Termin zgłoszeń i opłacenia wpisowego upływa dnia 11 kwietnia 2013 godz. 18.00. W przypadku rezygnacji z udziału w rajdzie wpisowe nie podlega zwrotowi. Na starcie należy przedłożyć kopię potwierdzenia dokonanej wpłaty wpisowego. Kontakt tel. 695 244 160
  5. Uprawnienia uczestników: w ramach wpisowego uczestnicy otrzymują znaczek rajdowy; punkty do KOT, pieczątkę okolicznościową, posiłek turystyczny oraz prawo udziału w konkurach z nagrodami. Opłacenie wpisowego po terminie nie gwarantuje uzyskania wszystkich świadczeń.
  6. Meta rajdu zlokalizowana będzie na terenie Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Jankowie Dolnym. Meta rajdu czynna w godz. 12.00 – 14.30.
  7. Postanowienia końcowe: rajd odbędzie się bez względu na pogodę. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów rajdu.

Serdecznie zapraszamy!