IV Rajd Turystyczny „Śladami Jana Pawła II”

sobota, 8.06.2013

Zapraszamy na kolejny już Rajd śladami Jana Pawła II. Cele naszego Rajdu to:

• wędrówka śladami relikwii błogosławionego Jana Pawła II w I stolicy Polski,
  • wspólna modlitwa dziękczynna za beatyfikację Papieża Polaka oraz o rychłą Jego kanonizację,
  • poznawanie i wzbudzanie szacunku do rodzimej przyrody oraz architektury rodzinnego miasta,
  • kultywowanie zamiłowań turystycznych Karola Wojtyły.

Organizatorzy Rajdu

• PTTK Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie,
  • Bogumił Bielecki – film,
  • Sklep i Hurtownia „Oficyna”,
  • Parafia bł. Jolenty w Gnieźnie.

Komitet organizacyjny rajdu:

• Komandor rajdu: Renata Bielecka
  • Z-ca komandora: Wojciech Bielecki
  • Sekretariat rajdu: Katarzyna Grzesiak
  • Kierownictwo mety: Walenty Kaźmierczak
  • Punkt weryfikacyjny: Mirosław Tomaszewski

Trasy rajdowe

1. Trasa rajdowa piesza
    Plac św Wojciecha - MOK Łubieńskiego - ul. Św. Michała – jezioro Winiary – ul ks. Zabłockiego – ul. Trzemeszeńska – ul Kasztelańska – ul. Wierzbiczany
    Start: plac Św Wojciecha, godz. 8.30
    Długość trasy: 8 km
    Kierownik trasy: Marek Wojciechowski i Krystian Grajczak
  2. Trasa rajdowa rowerowa
    MOK Łubieńskiego – Cielimowo (kamień pamiątkowy i krzyż) – Gniezno, ul. Wierzbiczany
    Start: MOK, godz. 9.15
    Długość trasy: 20 km
    Kierownik trasy: Jan Hoffmann
  3. Trasy rajdowe dowolne
    Dopuszcza się przebycie tras dowolnych. Organizatorzy nie obsługują tych tras.

1. Warunki uczestnictwa: w rajdzie mogą brać udział drużyny 5–10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wraz z opiekunem – osobą dorosłą. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.
  2. Wyposażenie: uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku obuwia i ubioru. Drużyna powinna posiadać apteczkę.
  3. Zgłoszenia należy wysłać pod adresem: ekorenatka@gmail.com na kartach zgłoszeń z podaniem numeru trasy, nazwisk uczestników oraz kierownika drużyny. Opłata za rajd wynosi 7,50 zł od osoby. Termin zgłoszeń do dnia 6 czerwca 2013 r. do godz. 15.00 lub telefonicznie. Kontakt tel. 693 255 443
  4. Uprawnienia uczestników: w ramach wpisowego uczestnicy mają możliwość udziału w projekcji filmu „Gnieźnieńskie Relikwie bł Jana Pawła II’” (ok.15 min.) w MOK-u, otrzymują znaczek rajdowy; punkty do OTP, papieską kremówkę, pieczątkę okolicznościową; i prawo do udziału w konkursach (związanych z bł Janem Pawłem w Gnieźnie; przyrodniczych i na najliczniejszą drużynę).
  5. Każda drużyna zabiera ze sobą znaki w barwach papieskich – chorągiewki, chusty ,elementy stroju itp. – konkurs na najbardziej żółto - białą drużynę.
  6. Meta rajdu będzie zlokalizowana w godz. 11.30 – 13.30 w salce na terenie parafii bł. Jolenty przy ul. Wierzbiczany Gnieźnie
  8. Serdecznie Zapraszamy