IX Ogólnopolski Rajd Turystyczny „Śladami Historii”

niedziela, 15.06.2014

Cele Rajdu

• uczczenie świętego Jana Pawła II,
  • wspólna modlitwa dziękczynna za kanonizację papieża Polaka,
  • upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa,
  • zapoznanie uczestników z walorami Ziemi Gnieźnieńskiej.

• PTTK Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie,
  • Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Żydowie,
  • Klub Górski PTTK „Ornak” im. ks. T. Hanelta w Gnieźnie.

Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo Danuta Grychowska

Komitet organizacyjny

Komandor rajdu: Tomasz Ryszczuk
Z-ca komandora: Daniel Nowakowski
Sekretariat rajdu: Monika Olejniczak
Kierownictwo mety: Martyna Nowakowska

1. Trasy rajdowe

1. Piesza: Gniezno, os. Grunwaldzkie - Las Jelonek - Las Miejski - Żydowo (8 km)
      Start: os. Grunwaldzkie - plac przy kościele pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana - godz. 9.00
      Kierownik trasy: Mirosława Gostyńska, Małgorzata Kowalczyk, Jerzy Wojciak.
    2. Rowerowa: Gniezno - os. Dalki - os. Grunwaldzkie - Goczałkowo - Cielimowo - Żydowo - Gębarzewo - Gniezno (30 km)
      Start: Plac św. Wojciecha (ul. J. Łaskiego) - godz. 9.30
      Kierownik trasy: Krzysztof Kaźmierski, Magdalena Kubasik.
    3. Dopuszcza się przebycie tras dowolnych pieszych i rowerowych. Organizatorzy nie obsługują tych tras.
  2. Warunki uczestnictwa: w rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wraz z opiekunem - osobą dorosłą. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.
  3. Wyposażenie: uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku obuwia i ubioru. Drużyna powinna posiadać apteczkę.
  4. Zgłoszenia należy wysłać pod adresem: biuro@gniezno.pttk.pl na kartach zgłoszeń z podaniem numeru trasy i nazwisk oraz nazwisko kierownika drużyny. Również prosimy o podanie ile osób wraca autokarem.
    Opłata od osoby wynosi 6,50 zł. Zapewniamy powrót do Gniezna autokarem - 3,00 zł od osoby. Opłatę można wpłacać na mecie lub na konto Bank Zachodni WBK S.A. I O/Gniezno 02-1090-1375-0000-0000-3700-4646 „opłata za rajd”. Termin zgłoszeń do 12 czerwca 2014 roku do godziny 18.00. Kontakt tel. 723-375-339.
  5. Uprawnienia uczestników: w ramach wpisowego uczestnicy otrzymują znaczek rajdowy; punkty do OTP i KOT, posiłek na mecie, pieczątkę okolicznościową; prawo do udziału w konkursie wiedzy o św. Janie Pawle II i konkursie na najbardziej żółto-białą drużynę.
  6. Meta rajdu zlokalizowana będzie na terenie Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Żydowie i czynna w godz. 10.00 - 14.00.
    O godzinie 11.30 odbędzie się msza św. polowa.
  7. Postanowienia końcowe: rajd odbędzie się bez względu na pogodę.
  8. Serdecznie zapraszamy!