IX Rajd „Na rozpoczęcie sezonu rowerowego”

sobota, 7.04.2018

Cele Rajdu

• zapoznanie uczestników rajdu z walorami krajoznawczo-turystycznymi
  • Ziemi Gnieźnieńskiej i gminy Mieleszyn,
  • upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa, propagowanie zdrowego aktywnego stylu życia.

• PTTK Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie
  • Klub Turystyki Rowerowej PTTK GENESIS
  • Oddziałowa Komisja Turystyki Rowerowej

Komitet organizacyjny

• Komandor rajdu: Krystyna Sarnowska
  • Z-ca komandora: Paweł Kubasik
  • Sekretariat:Magdalena Kubasik
  • Obsługa rajdu: Małgorzata Kubiś - Drewek, Katarzyna Drygała, Krzysztof Kaźmierski, Jan Kubasik
  1. Trasa rajdowa:
    1. I. Gniezno – Zdziechowa - Mączniki - Przysieka - Sokolniki - Głaz Narzutowy „Tarcza Olbrzyma” (ok. godz. 10.45 - 11.15) - Karniszewo - Mieleszyn - BORZĄTEW camping - Gniezno ok. 43 km
      Start: Gniezno Rynek – godz. 09.00. Przewidywany powrót do Gniezna godz. 15.00 – 15.30.
      Kierownik trasy: Paweł Kubasik, Krystyna Sarnowska
    2. Dopuszcza się przebycie tras dowolnych, pod warunkiem zgłoszenia drużyny z opiekunem. Organizatorzy nie obsługują tych tras.
  2. Warunki uczestnictwa: w rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe (1 opiekun na drużynę) oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wyłącznie z opiekunem - osobą dorosłą. Wymaga się przestrzegania „Karty Turysty”. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach.
    Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników, odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.
  3. Wyposażenie: uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku ubioru, rower musi być sprawny pod względem wymagań przepisów ruchu drogowego. Drużyna i turyści indywidualni powinni posiadać apteczkę oraz zestaw naprawczy (klucze, dętkę, łatki itp.).
  4. Zgłoszenia należy wysłać na adres: biuro@gniezno.pttk.pl na kartach zgłoszeń z podaniem nazwisk uczestników oraz kierownika drużyny.
    Opłata za rajd wynosi 10,00 zł (członkowie PTTK z opłaconą składką członkowską 8,00 zł) od osoby i będzie pobierana dnia 4 kwietnia 2018 r. w Biurze PTTK ul. Kościuszki 7 w godz. 16.00–17.00. Opłatę można wnieść na nowe konto bankowe: BGŻ S.A. 69 2030 0045 1110 0000 0403 9980 z dopiskiem „opłata za rajd rowerowy”. Termin zgłoszeń i wniesienia opłaty za rajd upływa dnia 4 kwietnia 2018 r., godz. 18.00. Dokonanie wpłaty po terminie nie gwarantuje uzyskania wszystkich świadczeń.
    Kontakt: Krystyna Sarnowska (601 428 903).
  5. Uprawnienia uczestników: znaczek rajdowy, posiłek turystyczny, punkty do KOT, okolicznościowy odcisk pieczęci, prawo do udziału w konkursach z nagrodami.
  6. Obowiązki uczestników :
    • przestrzeganie przepisów ruchu drogowego,
    • stosowania się do uwag i wskazówek prowadzących rajd,
    • nie wyprzedzania prowadzącego rajdu,
    • poinformowanie prowadzącego o rezygnacji z rajdu lub zamiarze odłączenia się od grupy,
    • udzielenia pomocy innym uczestnikom rajdu w razie awarii lub wypadku.
  7. Biuro rajdu, posiłek i konkursy na terenie Campingu Borzątew, w godz. 12.00 - 13.30.
  8. Wszyscy uczestnicy rajdu wyrażają zgodę na publikację ich wizerunków w relacjach z przebiegu rajdu, zamieszczonych w mediach oraz w materiałach promocyjnych organizatora. Udział w rajdzie jest równoznaczny z zapoznaniem się i akceptacją niniejszego Regulaminu.
  9. Postanowienia końcowe: Zaleca się używanie kasku i kamizelki odblaskowej.  Rajd odbędzie się bez względu na pogodę. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatora.
  10. Informacje na temat rajdu można znaleźć na stronie internetowej: www.gniezno.pttk.pl

Pliki:
Microsoft Office document icon rozprow2018zloszenie.doc42 KB