Na spotkanie jesieni w Czerniejewie

sobota, 27.09.2014

Jesteśmy już po XIII Rajd Turystyczny, podczas którego wybieraliśmy się w poszukiwaniu śladów jesieni do Czerniejewa. Przygotowaliśmy trasy prowadzące w okolicach pięknego rezerwatu Bielawy. W programie m.in. konkursy na najpiękniejszy jesienny bukiet, test sprawnościowy, a także możliwość sprawdzenia się z wiedzy o gminie Czerniejewo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Rajdu, a już wkrótce pełna relacja!

Rajd odbywa się pod patronatem Dyrektora Szkoły w Czerniejewie Henryka Czarneckiego i Agencji Turystycznej EDWARDO z Gniezna.

1. Cele rajdu

• zapoznanie uczestników rajdu z walorami krajoznawczo-turystycznymi Gminy Czerniejewo,
    • upowszechnienie turystyki i krajoznawstwa.
  2. Komitet Organizacyjny Rajdu

Komandor rajdu: Edward Polański
    Z-ca komandora: Marek Wojciechowski
    Sekretariat: Maria Gajda
    Kierownictwo mety: Walenty Kaźmierczak, Wioletta Nowaczyk
    Punkt weryfikacyjny: Mirosław Tomaszewski

3. Organizator rajdu

Oddział PTTK w Gnieźnie, KG „Ornak”

4. Trasy rajdowe

1. Pierzyska - Baranowo - Pawłowo - skraj rezerwatu Bielawy - Czerniejewo (12 km)
      Wyjazd: Gniezno PKP – godz. 8:05
      Start: Pierzyska PKP – godz. 8:15
      Kierownik trasy: Tadeusz Gajda, Krystian Grajczak.
    2. Pierzyska - Leśniewo - rezerwat „Bielawy” - Czerniejewo - (13 km)
      Wyjazd: Gniezno PKP – godz. 8:05
      Start: Pierzyska PKP – godz. 8:15
      Kierownik trasy: Marek Wojciechowski.
    3. Dopuszcza się przebycie tras dowolnych, pod warunkiem zgłoszenia drużyny z opiekunem. Organizatorzy nie obsługują tych tras.
  5. Warunki uczestnictwa

W rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wraz z opiekunem – osobą dorosłą. Wymaga się przestrzegania „Karty Turysty”. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników, odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.

6. Wyposażenie

Uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku obuwia i ubioru. Drużyna powinna posiadać apteczkę.

7. Zgłoszenia

Zgłoszenia należy wysłać pod adresem: biuro@gniezno.pttk.pl na kartach zgłoszeń z podaniem numeru trasy i nazwisk oraz nazwiska kierownika drużyny. Również prosimy o podanie ile osób wraca autokarem. Opłata od osoby wynosi 7,00 zł. Zapewniamy powrót do Gniezna autokarem - 4,00 zł od osoby.
    Opłatę za rajd można wpłacać w Agencji Turystycznej „Edwardo”, ul. Warszawska 30 A (w godzinach 10:00-16:00), przelewem na konto Bank Zachodni WBK S.A. I O/Gniezno nr 02-1090-1375-0000-0000-3700-4646 „opłata za rajd” lub na mecie rajdu.
    Termin zgłoszeń do dnia 25 września 2014 roku, godz. 16.00.
    Kontakt tel. 662 501 060 lub 61 425 83 06 (10:00-16:00)

8. Uprawnienia uczestników

Znaczek rajdowy, posiłek, punkty do OTP, pieczątka okolicznościowa, prawo do udziału w konkursach: wiedzy o Gminie Czerniejewo, bukiet jesienny i konkurs sprawnościowy.

9. Meta

Meta rajdu będzie zlokalizowana na terenie Szkoły w Czerniejewie i czynna w godz. 10.30-13.30.

Serdecznie Zapraszamy