V Rajd „Rowerem na przełaj”

sobota, 27.09.2014
Rowerem na przełaj 2014

Dnia 27.09.2014 roku odbył się V Rajd „Rowerem na przełaj” zorganizowany przez Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej. Współorganizatorami rajdu była Szkoła Podstawowa nr 3 im. św. Wojciecha w Gnieźnie.

Uczestnicy wystartowali z placu przy Szkole Podstawowej przy ul. Czarnieckiego 7. Trasa licząca 19 km wiodła przez Żerniki, Skiereszewo, Braciszewo, Obora, Obórka, Gniezno. Rowerzyści wyruszyli pełni werwy i chętni wrażeń. Pierwszy postój odbył się przy XIX wiecznym, odnowionym, dworku należącym do Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Gospodarz terenu powiedział kilka słów o obiekcie, pokazał wnętrze i zachęcał do ponownych odwiedzin. Kolejny krótki odpoczynek miał miejsce tradycyjnie przy sklepie w Oborze. Dalszy odcinek trasy, w znacznej mierze, przebiegał polnymi piaszczystymi drogami zgodnie z tytułem rajdu był to akcent jazdy rowerem na przełaj. Na metę cykliści dotarli zgodnie z planem bez żadnych awarii.

Po krótkiej przerwie na turystyczny posiłek uczestnicy przystąpili do wspólnej rywalizacji w konkursach sprawnościowych: jazda rowerem z klockiem, wędkowanie durszlakiem oraz rzut do celu. Konkursy przyniosły wiele emocji i śmiechu. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. W klasyfikacji ogólnej I miejsce zdobył Kacper Konieczny, II miejsce Julia Zielińska, III miejsce Mikołaj Nowicki - wszyscy z Gimnazjum „Rodzice dzieciom”, IV miejsce zdobył Dominik Kozubiński z SP 3.

Podziękowania dla wszystkich uczestników rajdu turystycznego.

Zapraszamy na kolejne edycje rajdów rowerowych organizowanych przez PTTK Gniezno.

Komandor Rajdu
Paweł Kubasik

Cele rajdu

• upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa,
  • zapoznanie uczestników z walorami Ziemi Gnieźnieńskiej.

• PTTK Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie,
  • Oddziałowa Komisja Turystyki Rowerowej,
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Gnieźnie
  • .

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego

Komitet organizacyjny

Komandor rajdu: Paweł Kubasik
Z-ca komandora: Magdalena Kubasik
Obsługa rajdu: Ewa Bosacka, Katarzyna Drygała, Krystyna Sarnowska

1. Trasy rajdowe

1. Gniezno - Żerniki - Skiereszewo - Braciszewo - Obora - Obórka - Gniezno (19 km)
      Start: Gniezno – Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Czarnieckiego 7 - 27.09.2014 r. godz. 10.00.
      Kier. trasy Magdalena Kubasik.
    2. Dopuszcza się przebycie tras dowolnych. Organizatorzy nie obsługują tych tras.
  2. Warunki uczestnictwa

W rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wyłącznie wraz z opiekunem – osobą dorosłą. Wymaga się przestrzegania „Karty Turysty”. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.

3. Wyposażenie

Uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku ubioru, rower musi być sprawny pod względem wymagań przepisów ruchu drogowego. Drużyna powinna posiadać apteczkę.

4. Zgłoszenia

Zgłoszenia należy wysłać pod adresem: Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej biuro@gniezno.pttk.pl na kartach zgłoszeń z podaniem nazwisk oraz nazwiska kierownika drużyny. Opłata za rajd od osoby wynosi 7 zł. Opłatę należy wpłacać na konto Bank Zachodni WBK S.A. I O/Gniezno 02-1090-1375-0000-0000-3700-4646 z dopiskiem „rajd rowerem na przełaj” lub dokonać na starcie. Termin zgłoszeń i dokonania opłat do dnia 25 września 2014 roku do godz. 20.00. Wniesienie opłaty po terminie nie gwarantuje uzyskania wszystkich świadczeń.

5. Uprawnienia

Uczestnicy dokonujący opłaty otrzymują: znaczek rajdowy, punkty do KOT, odcisk pieczątki okolicznościowej, posiłek turystyczny oraz prawo udziału w konkurach z nagrodami.

6. Meta

Meta rajdu zlokalizowana będzie na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Gnieźnie ul. Czarnieckiego 7, czynna w godz. 12.00 - 14.00.

7. Postanowienia końcowe

rajd odbędzie się bez względu na pogodę. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów rajdu.

Serdecznie zapraszamy!