V Rajd „Topienie Marzanny”

sobota, 23.03.2013

Serdecznie zapraszamy na V Rajd Turystyczny Powitanie Wiosny. W programie konkursy na najpiękniejszą Marzannę i konkurs prima-aprilisowy! Do wyboru macie dwie trasy rajdowe (obie długości 9 km).

1. Cele rajdu:
    • kultywowanie tradycji ludowej
    • upowszechnienie turystyki i krajoznawstwa.
  2. Komitet Organizacyjny Rajdu:
    Komandor rajdu: Maria Kubiś-Orlikowska
    Z-ca komandora: Jerzy Gołańczyk
    Sekretariat: Maria Wilkosz
    Kierownictwo mety: Czesław Wilkosz, Ewa Bosacka
    Punkt weryfikacyjny: Stefania Kurek, Krystian Grajczak
  3. Organizator rajdu: Oddział PTTK w Gnieźnie, Rada Osiedla Róża i Klub Górski PTTK „Ornak” im. ks. T. Hanelta w Gnieźnie.
  4. Trasy rajdowe:
    1. Plac przed kościołem pw. św. Radzyma Gaudentego - jez. Pyszczyńskie - Pyszczyn - Winiary Wieś - Róża - 9 km
      Start: plac przed kościołem pw. św. Radzyma Gaudentego - godz. 9.00
      Kierownik trasy:Krystian Grajczak, Stefania Kurek.
    2. Plac przed kościołem pw. św. Radzyma Gaudentego - jez. Pyszczyńskie - Pyszczyn - Winiary PKP - Róża - 9 km
      Start: plac przed kościołem pw. św. Radzyma Gaudentego - godz. 9.00
      Kierownik trasy:Katarzyna Grzesiak, Barbara Kiełpińska.
    3. Dopuszcza się przebycie tras dowolnych, pod warunkiem zgłoszenia drużyny z opiekunem. Organizatorzy nie obsługują tych tras.
  5. Warunki uczestnictwa: w rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wraz z opiekunem - osobą dorosłą. Wymaga się przestrzegania „Karty Turysty”. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników, odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.
  6. Wyposażenie: uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku obuwia i ubioru. Drużyna powinna posiadać apteczkę.
  7. Zgłoszenia należy wysłać pod adresem: biuro@gniezno.pttk.pl na kartach zgłoszeń z podaniem numeru trasy, nazwisk uczestników oraz kierownika drużyny. Opłata za rajd wynosi 6,50 zł od osoby. Termin zgłoszeń do dnia 20 marca 2013 r. do godziny 19.00.
    Kontakt tel. 512 546 880.
  8. Uprawnienia uczestników: znaczek rajdowy, posiłek, punkty do OTP, stempel okolicznościowy, prawo do udziału w konkursach: na najpiękniejszą Marzannę i Prima-aprilisowym.
  9. Meta rajdu będzie zlokalizowana na terenie Świetlicy Rady Osiedla „Róża” (stara szkoła) w Gnieźnie przy ulicy Zamiejskiej 7 i czynna w godz. 11.00-13.00

Serdecznie Zapraszamy