VII Rajd Mikołajkowy

sobota, 6.12.2014

Relacja z VII Rajdu Mikołajkowego

Tegoroczny sezon turystyczny O/PTTK w Gnieźnie zakończył ten Rajd. Na jego dwóch kilkukilometrowych trasach po naszym mieście, wzięło udział 188 uczestników. Ponad 50 osób z trasy nr 1 odwiedziło Fabrykę Ozdób Choinkowych „Bolglass”. Uczestnicy Rajdu prze-maszerowali przez centrum miasta, kontemplując choinki na Targowisku i Rynku. Na mecie zlokalizowanej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Kusocińskiego czekała na nich cała gama atrakcyjnych zajęć. Koleżanki z zaprzyjaźnionego Warsztatu Terapii Zajęciowych w Kłecku, Panie Hania Dolata i Iwona  Kuszak  – Haławska, zabawiały chętnych konkursami i w kąciku pomysłowego rajdowicza. Tam się rysowało, malowało, rozwiązywało łamigłówki itd. Była nagroda dla rajdowicza w kompletnym stroju św. Mikołaja. Nagrodziliśmy też  najmłodszych uczestników Rajdu: Adasia Kujawskiego, Paulinę Zielińską, Bartka Bilickiego i Michała Dolatę.  W konkursie polegającym na rysowaniu (w parach) z zawiązanymi oczami postaci św. Mikołaja, było sporo uciechy, bo nie zawsze pomocnik rysującego dobrze nim kierował. A najlepiej dobrana parą rysujących byli Olek i Szymon, przed Wiktorią  i Marysią  (II m) i Mikołajem z Bartkiem (III m). Najlepiej wędką „łowili” prezenty: Mateusz Szejna (I m) – Szczytniki Duchowne i inni ze szkół we wspomnianych już Szczytnikach Duchownych, Szk. Pdst. 9 i Szk. Pdst. 5 z Gniezna. Na koniec pobawiliśmy się wspólnie w konkursie nt. św. Mikołaja i tego imienia. Tu bezkonkurencyjna była Daria Michałowska, przed Roksaną Lenz (II m) oraz  Rozalią Gruszczyńską i Szymonem Szymańskim. Nagrody małym zwycięzcom wręczała Dyrektor SOS-W Pani Magdalena Wrzesińska. Każdy z uczestników otrzymał prócz znaczka rajdowego, jeszcze po małej niespodziance w postaci atrakcyjnej bombki choinkowej. Kuchnia serwowała smaczną grochówkę. Była też dla chętnych repeta, czyli dolewka tej zupy. A to wszystko dzięki Wicedyrektor Pani Renacie Kozłowskiej. Chyba będzie co wspominać….

1. Cele rajdu

• upowszechnienie idei turystyki i krajoznawstwa,
    • - zapoznanie uczestników rajdu z produkcją ozdób choinkowych.
  2. Komitet Organizacyjny Rajdu

Komandor rajdu: Szymon Robaszkiewicz
    Sekretariat: Maria Gajda
    Kierownictwo mety: Walenty Kaźmierczak, Elżbieta Ewiak
    Punkt weryfikacyjny: Mirosław Tomaszewski

3. Organizator rajdu

• Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie,
    • Fabryka Ozdób Choinkowych „Bolglass” w Gnieźnie,
    • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Gnieźnie,
    • Sklep i Hurtownia Artykułów Papierniczych Szkolnych i Biurowych „Oficyna” s.c. w Gnieźnie.
  4. Trasy rajdowe

1. Fabryka Ozdób Choinkowych „Bolglass” (zwiedzanie) - ul. Witkowska – ul. Warszawska – Rynek – ul. Tumska – ul. Powstańców Wlkp. (6 km)
      Start: przy Fabryce Ozdób Choinkowych „Bolglass” - ul. Witkowska 78 godz. 9:20
      Kierownik trasy: Tadeusz Gajda, Marek Wojciechowski
      UWAGA: ze względów organizacyjnych ograniczona ilość uczestników.
    2. SP nr 9 (ul. Staszica) – ul. Budowlanych – ul. Chudoby – ul. bł. Jolenty – Dolina Pojednania – ul. Tumska - ul. Powstańców Wlkp. (5 km)
      Start: SP nr 9 - ul. Staszica godz. 9:30
      Kierownik trasy: Krystian Grajczak, Tomasz Wilkosz.
  5. Warunki uczestnictwa

W rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wraz z opiekunem – osobą dorosłą. Każdy uczestnik powinien posiadać widoczny element stroju św. Mikołaja.
    Wymaga się przestrzegania „Karty Turysty”. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników, odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.

6. Wyposażenie

Uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku obuwia i ubioru. Drużyna powinna posiadać apteczkę.

7. Zgłoszenia

Zgłoszenia należy wysłać pod adresem: biuro@gniezno.pttk.pl na kartach zgłoszeń z podaniem numeru trasy, nazwisk uczestników oraz kierownika drużyny . Opłata za rajd wynosi 8,00 zł od osoby.
    Termin zgłoszeń do dnia 4 grudnia 2014 r. do godziny 12:00.
    Kontakt: Maria Gajda tel. 601252913.

8. Uprawnienia uczestników

posiłek rajdowy: grochówka, znaczek rajdowy, punkty do OTP, niespodziankę od św. Mikołaja, udział w konkursach na mecie.

9. Meta rajdu

będzie zlokalizowana na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Gnieźnie, ul. Powstańców Wlkp. 16 i czynna w godz. 11:00-13:30.

Serdecznie Zapraszamy