VIII Ogólnopolski Rajd Turystyczny „Śladami Historii”

sobota, 20.04.2013

Celem tegorocznego Rajdu jest uczczenie:
80-rocznicy powstania PTK - PTTK w Gnieźnie, 45-rocznicy powstania Gnieźnieńskiego Klubu Turystyki Wodnej PTTK „Horyzont” oraz upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa, zapoznanie uczestników z walorami Ziemi Gnieźnieńskiej.

Organizatorzy Rajdu

• PTTK Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie,
  • Sołectwo Gębarzewo,
  • Gnieźnieński Klub Turystyki Wodnej PTTK „Horyzont”,
  • Klub Górski PTTK „Ornak” im. ks. T. Hanelta w Gnieźnie,
  • Sklep i Hurtownia Artykułów Papierniczych
  • Szkolnych i Biurowych „OFICYNA” s.c.

Komitet organizacyjny Rajdu

• Komandor rajdu: Paweł Kubasik
  • Z-ca komandora: Tomasz Ryszczuk
  • Sekretariat rajdu: Magdalena Kubasik, Paweł Czudowski
  • Kierownictwo mety: Kazimierz Mazur
  • Punkt weryfikacyjny: Mirosław Tomaszewski

1. Trasy rajdowe:
    1. Piesza:
      Gniezno os. Grunwaldzkie - Las Jelonek - Las Miejski - OEE i R „Poligon” - Gębarzewo Wieś - (9 km)
      Start: os. Grunwaldzkie - plac przy kościele pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana - godz. 9.00
      Kierownik trasy: Barbara Kiełpińska, Marek Wojciechowski.
    2. Rowerowa:
      Skiereszewo - Mnichowo - Dalki - Gębarzewo - Gniezno (18 km) + 6 km powrót do Gniezna
      Start: Plac przy Kolegium Gnieźnieńskim - godz. 10.00
      Kierownik trasy: Krzysztof Kaźmierski, Magdalena Kubasik.
    3. Dopuszcza się przebycie tras dowolnych pieszych i rowerowych. Organizatorzy nie obsługują tych tras.
  2. Warunki uczestnictwa: w rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wraz z opiekunem - osobą dorosłą. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.
  3. Wyposażenie: uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku obuwia i ubioru. Drużyna powinna posiadać apteczkę.
  4. Zgłoszenia należy wysłać pod adresem: biuro@gniezno.pttk.pl na kartach zgłoszeń z podaniem numeru trasy i nazwisk oraz nazwisko kierownika drużyny. Również prosimy o podanie ile osób wraca autokarem. Opłata od osoby wynosi 6,50 zł. Zapewniamy powrót do Gniezna autokarem - 2,50 zł od osoby. Opłatę można wpłacać na mecie lub na konto Bank Zachodni WBK S.A. I O/Gniezno 02-1090-1375-0000-0000-3700-4646 „opłata za rajd”. Termin zgłoszeń do dnia 18 kwietnia 2013 roku do godziny 22.00. Kontakt tel. 695 244 160 lub 662 501 060.
    Na kartach zgłoszeń prosimy podać dokładną datę urodzenia - najmłodszego i najstarszego członka drużyny.
  5. Uprawnienia uczestników: w ramach wpisowego uczestnicy otrzymują znaczek rajdowy; punkty do OTP i KOT, posiłek na mecie, pieczątkę okolicznościową; prawo do udziału w konkursie turystycznym i konkursach sprawnościowych.
  6. Meta rajdu zlokalizowana będzie na terenie Meta rajdu zlokalizowana będzie na terenie Świetlicy Wiejskiej w Gębarzewie i czynna w godz. 10.00 – 13.00.
  7. Postanowienia końcowe: rajd odbędzie się bez względu na pogodę.

Serdecznie zapraszamy!