VIII Rajd „Powitanie wiosny”

sobota, 19.03.2016

Rajd odbył się 19 marca 2016 roku. Patronat nad rajdem objął Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo Pan Tadeusz Szymanek.

Współorganizatorzy rajdu

Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo, Zespół Szkół Publicznych w Żydowie, Sołectwo Gębarzewo, Sołectwo Nidom, Klub Górski PTTK „Ornak” im. ks. T. Hanelta w Gnieźnie.

Komitet organizacyjny rajdu w składzie:

Komandor rajdu: Tomasz Ryszczuk
Z-ca komandora: Edward Polański
Sekretariat: Krystyna Sarnowska
Kierownictwo mety: Katarzyna Drygała
Punkt weryfikacyjny: Krystian Grajczak
Kwatermistrz: Dorota Ryszczuk, Urszula Pawlewska, Katarzyna Zych

Meta Rajdu zlokalizowana była w ZSP Żydowo dzięki gościnności pani Dyrektor Beaty Maciejwskiej. Na mecie na uczestnków czekała gorąca grochówka przygotowana przez mieszkańców sołectwa Nidom. Uczestnicy mogli również wziąć udział w sportowych zmaganiach, które powadził pan Jacek Safaryn. Równolegle odbywał się konkus karaoke. Rozstrzygnieto również konkurs na najpiękniejszą Marzannę oraz konkurs za najpiękniejsze przebranie o tematyce wiosennej.

Komisja konkursowa w składzie:
Pani Beata Maciejewska – przewodnicząca komisji
Pani Katarzyna Zych – członek komisji
Pan Edward Polański  - członek komisji
Pan Tomasz Ryszczuk – członek komisji

Przyznali następujące nagrody i wyróżnienia:

Konkurs na Najpiękniejszą Marzannę:
  1. Warsztaty Terapii Zajęciowej Gniezno
  2. Szkoła Postawowa nr 5
Konkurs na Najpiękniejszy strój o temacie wiosennej:
  1. Natalia Bubacz SP 5
  2. Dominika Nawrocka SP 8
  3. Zuzanna Lewandowska SP 8
Konkurs karaoke:
  1. Stachowiak Marta SP 9
  2. Lewandowska Zuzanna SP 8
  3. Lemierz Katarzyna WTZ Gniezno
Wyróżnienia:
  • Aneta Zych ZSP Żydowo
  • Grzegorz Zgolak WTZ Gniezno
W imieniu organizatorów chciałbym serdecznie podziękować panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Czerniejewo Tadeuszowi Szymankowi za objęcie patronatu i ufundowanie nagród na konkursy, pani Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Żydowie Beacie Maciejewskiej za pomoc w organizacji mety rajdu oraz ufundowanie pucharów, pani Ewie Bosackiej i panu Krystianowi Grajczakowi za prowadzenie trasy, pani Krystynie Sarnowskiej za pracę w sekretariacie i za weryfikację książeczek OTP, pani Dorocie Ryszczuk wraz z mieszkańcami za przygotowanie i wydanie posiłku dla uczestników, panu Edwardowi Polańskiemu za pomoc w organizacji oraz za ufundowanie dla wszystkich uczestników słodyczy, panu Jackowi Safarynowi za organizację części sportowej rajdu, pani Katarzynie Zych za prowadzenie karaoke oaz pracę w komisji konkursowej.

Dziękuję również wszystkim uczestnikom, opiekunom grup za udział w rajdzie. Zapraszam również wszystkich do brania udziału w następnych wydarzeniach organizowanych przez Zarząd PTTK Oddział Gniezno.

Opracował
Komandor Rajdu
Tomasz Ryszczuk

1. Cele rajdu

• kultywowanie tradycji ludowej,
    • upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa.
  2. Komitet Organizacyjny Rajdu

• Komandor rajdu: Tomasz Ryszczuk
  • Z-ca komandora: Edward Polański
  • Sekretariat: Krystyna Sarnowska
  • Kierownictwo mety: Katarzyna Drygała
  • Punkt weryfikacyjny: Krystian Grajczak
  • Kwatermistrz: Dorota Ryszczuk, Henryka Gadzińska, Katarzyna Zych
  1. Współorganizatorzy rajdu

• Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo,
    • Zespół Szkół Publicznych w Żydowie,
    • Rada Seniorów Miasta i Gminy Czerniejewo,
    • Sołectwo Gębarzewo,
    • Sołectwo Nidom,
    • Klub Górski PTTK „Ornak” im. ks. T. Hanelta w Gnieźnie.
  2. Trasa rajdowa

1. ul. Pustachowska - Las Miejski - Cielimowo - Żydowo - 8 km
      Start: końcowy przystanek MPK linii nr 17 - ul. Pustachowska (przy kościele) - godz. 9.00
      Kierownictwo trasy: Ewa Bosacka, Krystian Grajczak.
    2. Dopuszcza się przebycie tras dowolnych pod warunkiem zgłoszenia drużyny z opiekunem. Organizatorzy nie obsługują tych tras.
  3. Warunki uczestnictwa

w rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wraz opiekunem - osobą dorosłą. Wymaga się przestrzegania „Karty Turysty”. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników, odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.

4. Wyposażenie

uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku obuwia i ubioru. Drużyna powinna posiadać apteczkę.

5. Zgłoszenia

Zgłoszenia należy wysłać na adres: biuro@gniezno.pttk.pl na kartach zgłoszeń z podaniem nazwisk uczestników oraz kierownika drużyny. Opłata za rajd wynosi 8,00 zł od osoby, członkowie PTTK 6,50 zł. Zapewniamy powrót do Gniezna autokarem - 3,50 zł od osoby. Opłatę można wpłacać dnia 16.03.2016 r. w Biurze PTTK ul. Kościuszki 7 w godz. 16.00-17.30 lub przelewem na konto BGŻ S.A. 69 2030 0045 1110 0000 0403 9980 z dopiskiem „opłata za rajd” lub na mecie rajdu.
    Termin zgłoszeń do dnia 16 marca 2016 r. do godziny 18.00.
    Kontakt tel. 723375339.

6. Uprawnienia uczestników

uczestnicy otrzymują: znaczek rajdowy, posiłek (grochówka), punkty do OTP, pieczątkę okolicznościową, prawo do udziału w konkursach: na najpiękniejszą Marzannę i najładniej przebranego uczestnika z motywem wiosennym.
    Atrakcje

• zajęcia plastyczne: wiosna oczyma najmłodszych uczestników,
    • karaoke,
    • zawody sportowe.
  7. Meta rajdu

teren Zespołu Szkół Publicznych w Żydowie - czynna w godz. 10.45 -12.30.