VIII Rajd „Rowerem na przełaj”

sobota, 23.09.2017

Dzień przywitał nas chłodem, wiatrem i zachmurzonym niebem. Mimo to na starcie pojawiło się 21 osób, w tym goście z Wrześni. Uczestnicy do mety w Kosmowie mogli dotrzeć wybierając jedną z dwóch tras. Trasa I liczyła ok. 37 km i wiodła przez Braciszewo – Pawłowo – Czerniejewo – Kosmowo, a trasa II liczyła niespełna 50 km i wiodła przez Oborę – Komorowo – Łubowo – Czerniejewo – Kosmowo.

Tradycyjnie na rajdach rowerowych rozgrywane są konkursy. Do jednego z nich rowerzyści musieli zaangażować się już na trasie, gdyż należało znaleźć jak największą liczbę miśków na Szlaku Misiów, który znajduje się na terenie Czerniejewa. Pozostałe konkursy sprawnościowe, po ciepłym posiłku turystycznym, odbyły się na mecie tj. rzut kaloszem do celu - ocena precyzyjnego ruchu oraz pakowanie sakwy rowerowej - ocena szybkości działania.

W konkursach uczestniczyło 6 osób, a ogólna klasyfikacja wygląda następująco:

1. miejsce Beata Przybysławska
  2. miejsce Maria Lutomska
  3. miejsce Anna Kulik
  4. miejsce Sławomir Lisiecki
  5. miejsce Marek Ławecki
  6. miejsce Adam Budziszewski

Zwycięzcy konkursów w nagrodę otrzymali drobne upominki: drobny sprzęt turystyczny, foldery, mapy, opracowania, itp.

Dziękuję wszystkim uczestnikom rajdu za udział i wspaniałą atmosferę. Moim koleżankom i kolegom z Klubu Turystyki Rowerowej PTTK GENESIS dziękuję za okazane wsparcie i za pomoc w organizacji rajdu, gdyż bez Was nie odbyłby się ten rajd. Słowa podziękowania kieruję również do Pana Jarosława Trafnego, sołtysa wsi Kosmowo, który umożliwił nam odpoczynek i miły pobyt na terenie swojej wsi.

Organizatorem VIII Rajdu „Rowerem na przełaj” w dniu 23 września 2017 r. był Klub Turystyki Rowerowej PTTK GENESIS Gniezno, działający przy Oddziale PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie oraz Sołectwo Kosmowo.

Zapraszam na kolejne rajdy organizowane przez Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.gniezno.pttk.pl

Komandor rajdu
Katarzyna Drygała

Zdjęcia z aparatu Rodziny Kubasików oraz Ewy Bosackiej

Cele Rajdu

• zapoznanie uczestników rajdu z walorami krajoznawczo-turystycznymi Gniezna i okolic,
  • upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa.

• Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie
  • Klub Turystyki Rowerowej PTTK GENESIS Gniezno
  • Sołectwo Kosmowo

Komitet organizacyjny Rajdu

Komandor rajdu: Katarzyna Drygała
Z-ca komandora: Ewa Bosacka
Sekretariat: Bożena Nowak, Krystyna Sarnowska
Obsługa rajdu: Magdalena Kubasik, Jan Kubasik

1. Trasy rajdowe
    1. Gniezno–Piekary–Braciszewo–Pierzyska–Pawłowo–Czerniejewa–Kosmowo (meta rajdu) – Gniezno (37 km)
      Start: Sklep Biedronka, ul.Myśliwiecka 74 – godz. 09.00
      Obsługa trasy: Ewa Bosacka, Iwona Dziel, Małgorzata Drewek
    2. Gniezno–Piekary–Obora–Dębnica–Komorowo–Owieczki– Łubowo–Pawłowo–Czerniejewo–Kosmowo (meta rajdu) –Gniezno (54 km)
      Start: Sklep Biedronka ul.Myśliwiecka 74 – godz. 09.00
      Obsługa trasy : Paweł Kubasik, Krystyna Sarnowska, Sylwia Gadzińska
    3. Dopuszcza się przebycie tras dowolnych, pod warunkiem zgłoszenia drużyny z opiekunem. Organizatorzy nie obsługują tych tras.
  2. Warunki uczestnictwa: w rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe (1 opiekun na drużynę) oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wyłącznie z opiekunem - osobą dorosłą. Wymaga się przestrzegania „Karty Turysty”. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników, odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.
  3. Wyposażenie: uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku ubioru, rower musi być sprawny pod względem wymagań przepisów ruchu drogowego. Drużyna powinna posiadać apteczkę oraz zestaw naprawczy (klucze, dętkę, łatki itp.).
  4. Zgłoszenia należy wysłać na adres: biuro@gniezno.pttk.pl na kartach zgłoszeń z podaniem nazwisk uczestników oraz kierownika drużyny. Opłata za rajd wynosi 9,00 zł od osoby (członkowie PTTK z opłaconą składką członkowską 7,00zł) i będzie pobierana dnia 20.09.2017 w Biurze PTTK, ul. Kościuszki 7 w godz. od 16.00 do 17.30 lub można ją wpłacić na konto bankowe: BGŻ S.A. 69 2030 0045 1110 0000 0403 9980  z dopiskiem „Rowerem na przełaj”. Termin zgłoszeń i opłacenie wpisowego upływa 20.09.2017r. do godz.18.00.
    Kontakt: Katarzyna Drygała. tel. 606966112.
    Wniesienie opłaty po terminie nie gwarantuje otrzymania pełnych świadczeń .
  5. Uprawnienia uczestników: znaczek rajdowy, posiłek turystyczny, punkty do KOT, stempel okolicznościowy, prawo do udziału w konkursach z nagrodami.
  6. Obowiązki uczestników:
    • przestrzeganie przepisów ruchu drogowego,
    • stosowania się do uwag i wskazówek prowadzącego rajd,
    • nie wyprzedzania prowadzącego rajdu,
    • poinformowanie prowadzącego o rezygnacji z rajdu lub, zamiarze odłączenia się od grupy,
    • udzielenia pomocy innym uczestnikom rajdu w razie awarii lub wypadku.
  7. Zaleca się używanie kasku i kamizelki odblaskowej.
  8. Meta rajdu będzie zlokalizowana na terenie wsi Kosmowo czynna w godz. 11.30-15.00.
  9. Postanowienia końcowe: Rajd odbędzie się bez względu na pogodę. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów rajdu.
  10. Informacje na temat rajdu można znaleźć na stronach internetowych: www.gniezno.pttk.pl