X Ogólnopolski Rajd Turystyczny Śladami Historii

sobota, 23.05.2015

Celem rajdu jest

• upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa,
  • zapoznanie uczestników z regionem,
  • w którym kształtowały się początki państwa polskiego.
  • Tegoroczny rajd poświęcony jest świętemu Jakubowi.

Organizatorami Rajdu są:

• PTTK Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie,
  • Szkoła Podstawowa im. ks. L. Furmanowicza w Modliszewku,
  • Klub Górski PTTK „Ornak” im. ks. T. Hanelta w Gnieźnie.

Komitet organizacyjny Rajdu

Komandor rajdu: Krystian Grajczak
Z-ca komandora: Katarzyna Tubacka
Sekretariat rajdu: Paweł Paluszkiewicz
Kierownictwo mety: Hanna Andreańczyk, Edward Polański

1. Trasy rajdowe:

1. Piesza:
      Mielno - Jez. Głęboczek - Jez. Ławiczno - Leśn. Brody - Modliszewko 7 km
      Wyjazd: os. Winiary - plac przed kościołem pw. św. Gaudentego - godz. 8.30
      Kierownik trasy: Mirosława Gostyńska, Jerzy Wojciak.
    2. Rowerowa:
      Gniezno - Krzyszczewo - Zdziechowa - Modliszewo – Modliszewko - Krzyszczewo - Gniezno 28 km
      Start: plac przy markecie „Biedronka” os. Kazimierza Wlk. - godz. 8.30
      Kierownik trasy: Jan Kubasik, Magdalena Kubasik.
  2. Dopuszcza się przebycie tras dowolnych pieszych i rowerowych. Organizatorzy nie obsługują tych tras.
  3. Warunki uczestnictwa

W rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wraz z opiekunem - osobą dorosłą. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.

4. Wyposażenie

uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku obuwia i ubioru. Drużyna powinna posiadać apteczkę.

5. Zgłoszenia należy wysłać pod adresem: biuro@gniezno.pttk.pl na kartach zgłoszeń z podaniem nazwisk uczestników oraz nazwisko kierownika drużyny. Opłata za rajd wynosi 7,00 zł od osoby (dojazd do Mielna i powrót do Gniezna z Modliszewka opłata 6 zł od osoby) i będzie pobierana dnia 20 maja 2015 r. w Biurze PTTK ul. Kościuszki 7 w godz. 16.00–17.30.
    Opłatę można wnieść na nowe konto bankowe: BGŻ S.A. 69 2030 0045 1110 0000 0403 9980 z dopiskiem „opłata za rajd” lub wpłacić na mecie rajdu.
    Termin zgłoszeń upływa dnia 21 maja 2015 r. do godz. 12.00.
    Kontakt: 662 501 060.
  6. Uprawnienia uczestników: w ramach wpisowego uczestnicy otrzymują znaczek rajdowy; punkty do OTP i KOT, posiłek na mecie, pieczątkę okolicznościową; prawo do udziału w konkursie wiedzy o św. Jakubie i walorach turystyczno krajoznawczych Gminy Gniezno.
  7. Meta rajdu zlokalizowana będzie na terenie Szkoły Podstawowej im. ks. Leona Furmanowicza w Modliszewku i czynna w godz. 10.30 - 13.00.
  8. Postanowienia końcowe: rajd odbędzie się bez względu na pogodę.

Serdecznie zapraszamy!