X Rajd Mikołajkowy

sobota, 2.12.2017

Tegoroczny Rajd odbył się w typowo jesiennej atmosferze i zgromadził 115 uczestników. Tradycyjnie najwięcej było młodzieży szkolnej, chociaż dorośli również byli obecni. Po zwiedzaniu „Bolglassu” (zakład produkcji ozdób świątecznych i przede wszystkim bombek choinkowych) uczestnicy przeszli ulicami Gniezna na metę w SOS-W nr 2 przy ul. Powstańców Wlkp. 16.
Tam na wszystkich czekała pożywna grochówka, osoba św. Mikołaja i 3 konkursy z nagrodami. I tak, w konkursie pn. „Przedstaw postać św. Mikołaja” najciekawiej zrobiła to Ola Karpińska (SP 10 Gniezno), przed Pauliną Wójcicką (SP 9 Gniezno), a równorzędne 3. miejsce zajęli Wojtek Gozdowski SP 10 i Jarek Leśny SP 8 – także z Gniezna. Jury najwyżej oceniło strój „Mikołajowy” zaprezentowany przez Olę Karpińską (SP 10 Gniezno), a nieco niżej odpowiednio stroje Oliwiera Szymkowskiego (SP 9 Gniezno) i Kamila Kaczmarka (SOS-W nr 2 Gniezno). W konkursie „Piosenka Świąteczna” wystąpiło nadspodziewanie sporo uczestników i tu komisja miała więcej pracy. Ostatecznie I miejsce zajęła Nadia Szymańska (SP 9 Gniezno), przed Urszulą Gozdowską (SP 12 Gniezno), a 3. miejsce przypadło duetowi: Patrycja & Miranda (SOS-W nr 2 Gniezno). Wszyscy doskonale się bawili, a czekoladowe łakocie firmy „Edwardo” doskonale wpasowały się w tą przedświąteczną atmosferę.

Organizator Rajdu O/PTTK Gniezno dziękuje za udział wszystkim uczestnikom oraz władzom SOS-W nr 2 im. J. Kusocińskiego w Gnieźnie za smaczny posiłek rajdowy i ciepłe przyjęcie. Zapraszamy na kolejny już Rajd poświęcony Powstaniu Wielkopolskiemu.

Do zobaczenia na trasach!

Celem Rajdu jest:

- upowszechnienie idei turystyki i krajoznawstwa,

- zapoznanie uczestników rajdu z produkcją ozdób choinkowych.

Komitet Organizacyjny Rajdu:

Komandor rajdu         Szymon Robaszkiewicz

Sekretariat                  Maria Gajda

Małgorzata Kowalczyk

Walentyna Stachowiak

Kierownictwo mety     Joanna Robaszkiewicz

Organizator rajdu:

- Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie,

- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 im. J. Kusocińskiego
   w Gnieźnie,

Trasa rajdowa:

I. Bolglass - ul. Witkowska - ul. Wolności - ul. Wrzesińska – Dalki -  promenada wokół jez. Jelonek - ul. Powstańców Wlkp.

Start:  Fabryka bombek i ozdób choinkowych Bolglass - ul. Witkowska 78

Kierownik trasy: Ewa Bosacka, Krystian Grajczak

Warunki uczestnictwa:

W rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wraz z opiekunem – osobą dorosłą. Wymaga się przestrzegania „Karty Turysty”. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu
z winy uczestników, odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.

Wyposażenie:

Uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku obuwia i ubioru. Drużyna powinna posiadać apteczkę.

Zgłoszenia należy wysłać pod adresem: biuro@gniezno.pttk.pl na kartach zgłoszeń z podaniem numeru trasy oraz numer telefonu kierownika drużyny. Opłata od osoby wynosi 9,00 zł, członkowie PTTK 8,00 zł (w tym opłata za zwiedzanie fabryki bombek). Opłatę można wpłacać przelewem na konto BGŻ S.A. 69 2030 0045 1110 0000 0403 9980 z dopiskiem „opłata za rajd” lub na mecie rajdu. Termin zgłoszeń do dnia 30 listopada 2017 r. do godziny 10.00. Kontakt: tel.  662 501 060.

Uprawnienia uczestników:

Posiłek - grochówka, znaczek rajdowy, punkty do OTP, udział w konkursach na mecie m.in. przedstawienie postaci św. Mikołaja, konkurs Piosenki Świątecznej. Każdy uczestnik powinien posiadać widoczny element stroju św. Mikołaja.

Meta rajdu będzie zlokalizowana na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Gnieźnie
ul. Powstańców Wlkp. 16 i czynna w godz. 11.00-13.30.

Rajd odbędzie się bez względu na pogodę.

Serdecznie Zapraszamy