X Rajd „Topienie Marzanny”

sobota, 17.03.2018 do niedziela, 18.03.2018
  1. Cele rajdu
    • kultywowanie tradycji ludowej,
    • upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa,
  2. Komitet Organizacyjny Rajdu
    Komandor rajdu: Tomasz Ryszczuk
    Z-ca komandora: Edward Polański
    Sekretariat: Małgorzata Kowalczyk, Sarnowska Krystyna
    Kierownictwo mety: Magdalena Zbiranek
    Punkt weryfikacyjny: Krystyna Sarnowska
  3. Organizator rajdu:
    • Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie,
    •  Automobilklub Wielkopolski Delegatura Gniezno,
    •  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żydowie,
    •  Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Marzeninie,
    • Klub Górski PTTK „Ornak” im. ks. T. Hanelta w Gnieźnie
    • Technikum Obsługi Turystycznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczaka w Gnieźnie
    • Sołectwo Gębarzewo
  4. Trasa rajdowa
    1. Piątek, 16 marca
      • Start godz. 16:30 Parking przy Stadionie Żużlowym ul. Wrzesińska
      • Trasa: Stadion Żużlowy- Las Miejski – Gębarzewo PKP – Gębarzewo Wieś – Żydowo (12km)
      • Kierownik trasy: Krystyna Sarnowska, Magdalena Zbiranek
      • Trasa przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
      • Nocleg w Szkole w Żydowie. Po przybyciu na miejsce noclegu przewidziane zabawy intergarcyjne, wspólne tworzenie Marzanny itp.
      • Kolacja we własnym zakresie.
      • Dopuszcza się przebycie tras dowolnych. Organizatorzy nie obsługują tych tras.
    2. Sobota, 17 marca
      • 8:30 Śniadanie w cenie wpisowego
      • Trasa rajdu: Start o 9:30
      • Żydowo – Kosowo -Pakszynek – Marzenin (10 km)
      • Kierownik trasy: Krystyna Sarnowska, Magdalena Zbiranek
      • Trasa przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
  5. Warunki uczestnictwa: w rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wraz z opiekunem – osobą dorosłą. Wymaga się przestrzegania „Karty Turysty”. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.
  6. Wyposażenie: uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku obuwia i ubioru. Drużyna powinna posiadać apteczkę.
  7. Zgłoszenia należy wysłać na adres: biuro@gniezno.pttk.pl, na kartach zgłoszeń z podaniem nazwisk oraz nazwisko kierownika drużyny. Opłata od osoby za rajd 1,5 dniowy wynosi 11 zł w tym: znaczek rajdowy, śniadanie w sobotę rano, posiłek na mecie rajdu.
    Osoby uczestniczące tylko w sobotę na trasie jedniodniowej opłata wynosi 9 zł w tym: znaczek rajdowy, posiłek na mecie rajdu (transport z Gniezna o godz. 9:00, 17 marca 2018 z ul. Dworcowej, koło Baru Lokomotywa).
    Autokar powrotny do Gniezna po wcześniejszym zgłoszeniu organizatorom koszt 5 zł od osoby.
    Opłatę można wpłacać dnia 14 marca 2018 r. w Biurze PTTK, ul. Kościuszki 7 w godz. 16.00 – 17.30 lub przelewem na konto BGŻ S.A. 69 2030 0045 1110 0000 0403 9980 z dopiskiem „opłata za rajd”, Termin zgłoszeń do dnia 14 marca do godz. 18:00
    Telefon kontaktowy: Tomasz Ryszczuk 723 375 339.
  8. Uprawnienia uczestników - uczestnicy otrzymują:
    • znaczek rajdowy,
    • śniadanie w sobotę po noclegu (suchy prowiant),
    • nocleg Szkole Podstawowej w Żydowie (wyżywienie w tym dniu we własnym zakresie, możliwość zamówienia pizzy z lokalnej pizzerii),
    • punkty do OTP,
    • prawo do udziału w konkursie na najpiękniejszą Marzannę, i na najlepsze przebranie o tematyce wiosennej.
  9. Meta rajdu będzie zlokalizowana w Samorządowej Szkole Podstawowej w Marzeninie i czynna w godz. 11:30 - 13:30