X Rajd „Topienie Marzanny”

sobota, 16.03.2019

Zapraszamy na X Rajd Turystyczny „Topienie Marzanny” pod patronatem pani Beaty Maciejewskiej, dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żydowie.

1. Cele rajdu:
    • kultywowanie dawnych obyczajów
    • zapoznanie się z pięknymi miejscami powiatu gnieźnieńskiego
  2. Komitet Organizacyjny Rajdu:
    Komandor rajdu: Tomasz Ryszczuk
    Sekretariat: Magdalena Zbiranek, Krystyna Sarnowska
    Kierownictwo mety: Edward Polański
    Punkt weryfikacyjny Krystyna Sarnowska
  3. Organizator rajdu:
    • Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie,
    • Klub Górski PTTK „Ornak” im. ks. T. Hanelta w Gnieźnie,
    • KARCZMA NA LEDNICY Dziekanowice.
  4. Instytucje wspierające:
    • Sołectwo Gębarzewo
    • Sołectwo Nidom
  5. Trasa rajdowa:
    Wyjazd autokarem Gniezno ul.Dworcowa (koło Baru Lokomotywa), godz. 8:45
    1. Pola Lednickie – Imiołki – Waliszewo – Dziekanowice Karczma na Lednicy (12km)
      Kierownik trasy: Krystyna Sarnowska, Magdalena Zbiranek
    2. Dopuszcza się przebycie tras dowolnych. Organizatorzy nie obsługują tych tras.
  6. Warunki uczestnictwa: w rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy  niepełnoletni mogą brać udział wraz z opiekunem – osobą dorosłą. Wymaga się przestrzegania „Karty Turysty”.  Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.
  7. Wyposażenie: uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku obuwia i ubioru. Drużyna powinna posiadać apteczkę.
  8. Zgłoszenia należy wysłać na adres: biuro@gniezno.pttk.pl na kartach zgłoszeń z podaniem nazwisk oraz nazwisko kierownika drużyny. Opłata od osoby wynosi 10 zł. Dla członków PTTK 9 zł. Koszt przejazdu autokarem - 8 zł od osoby. Opłatę można wpłacać dnia 13 marca w Biurze PTTK ul. Kościuszki 7 w godz. 16.00 – 18.00 lub przelewem na konto BGŻ S.A. 69 2030 0045 1110 0000 0403 9980 z dopiskiem „opłata za rajd” lub na mecie rajdu. Termin zgłoszeń do dnia 13 marca 2019 r. do godziny 18.00. Ilość miejsc ograniczona. Telefon kontaktowy 723375339.
  9. Uprawnienia uczestników - uczestnicy otrzymują:
    • posiłek turystyczny,
    • znaczek rajdowy,
    • punkty do OTP,
    • prawo do udziału w konkursie na najpiękniejszą Marzannę
  10. Meta rajdu będzie zlokalizowana na terenie KARCZMY NA LEDNICY. 11.00-13.30

Serdecznie Zapraszamy