XI Kolorowy Rajd Integracyjny „Kłecko ′15”

sobota, 16.05.2015

Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas  Archidiecezji  Gnieźnieńskiej w Kłecku zaprasza na
XI Kolorowy Rajd Integracyjno-Sportowy o tematyce strażackiej

• Burmistrz Miasta i Gminy Kłecko Adam Serwatka

• Oddział PTTK w Gnieźnie

Patronat Medialny

• Radio Plus
  • Gnieźnieński Tydzień
  • Przemiany na Szlaku Piastowskim
  • informacjelokalne.pl
  1. Cele XI Kolorowego Rajdu Integracyjno - Sportowego

• ukazanie uczestnikom piękna Ziemi Kłeckiej
    • zapoznanie uczestników z walorami turystyczno - krajoznawczymi Gminy Kłecko
    • upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa
    • przybliżenie tematyki związanej ze Strażą Pożarną
    • integracja środowiska niepełnosprawnych z osobami pełnosprawnymi podczas wspólnej wędrówki
    • nawiązanie koleżeńskich więzi wśród turystów
    • popularyzacja czynnych form wypoczynku
    • promowanie zdrowego stylu życia
    • dostarczanie informacji o podstawowych zagrożeniach i kształtowanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych
  2. Komitet Organizacyjny Rajdu

• Komandor Rajdu: Hanna Dolata
    • Kierownik mety: Dorota Jankowska
    • Sekretariat: Henryka Miklaszewska
    • Weryfikacja punktów: delegacja PTTK

Termin XI Kolorowego Rajdu Integracyjno-Sportowego

16.05.2015 r.

Trasa Rajdu - piesza

1. Uczniowie Szkół Podstawowych i osoby ze słabszą kondycją (grupa pierwsza)

Czechy – Ustronie – Jezioro Gorzuchowskie – Kłecko (5 km)
    Start: Czechy nr 2A, godz. 09:30
    Kierownik trasy: Iwona Kuszak (Monika Ostrysz, Hanna Dolata)

2. Uczniowie Gimnazjum i starsi (grupa druga)

Czechy – Ustronie – Jezioro Gorzuchowskie – Kłecko (5 km)
    Start: Czechy nr 2A, godz. 10:15
    Kierownik trasy: Agata Kujawska (Sandra Parcheta, Dorota Nowak)

Dojazd na start

1. Podstawiony autobus z napisem „Rajd” będzie czekał w Gnieźnie, na ul. Dworcowej 13, przy Klubie Lokomotywa. Odjedzie on na Start o godz. 8:45 (dla grupy pierwszej) i o godz. 9:30 (dla grupy drugiej). Przejazd jest bezpłatny, przy zgłaszaniu grup prosimy podać liczbę osób.
  2. Pozostali uczestnicy, którzy dojadą własnym środkiem transportu prosimy o przybycie na miejsce zbiórki zgodnie z podanym wyżej planem.

Tematyka Rajdu

W tym roku tematem przewodnim jest Straż Pożarna. Odbędzie się prezentacja wozu strażackiego oraz pokaz działań w zakresie udzielania pierwszej pomocy i zachowania się w sytuacji pożaru, czy wypadku drogowego. Nie zabraknie konkurencji sportowych z wykorzystaniem atrybutów strażackich. Dodatkową atrakcją będzie dmuchana ścianka wspinaczkowa. Obowiązują barwy strażackie. Konkursy z nagrodami, to m.in.:

1. Na najciekawszą strażacką stylizację – dla osób indywidualnych
  2. Zwijanie węża strażackiego na czas – dla drużyn dwuosobowych
  3. Slalom strażacki – dla drużyn czteroosobowych
  4. Sztafeta strażacka – dla drużyn czteroosobowych
  5. W rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział tylko z opiekunem – osobą dorosłą. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników, odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy oraz instytucje zgłaszające. Jako organizatorzy nie ponosimy odpowiedzialności za osoby i grupy biorące udział w rajdzie, a niezgłoszone.

Wyposażenie

Uczestników Rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku obuwia i ubioru. Wszystkie drużyna powinny posiadać apteczkę.

Zgłoszenia grup

1. Na adres WTZ Kłecko im. H. Bujarskiej, ul. Targowa 6; 62-270 Kłecko (decyduje data wpłynięcia zgłoszenia). Na karcie zgłoszeń należy podać nazwiska uczestników oraz kierownika drużyny. Wpisowe wynosi 7,00 zł i należy je wpłacać w WTZ Kłecko, lub przelewem na konto: BS GNIEZNO 3090650006 0070 0700 04590002, z dopiskiem „opłata za rajd ”.
  2. Telefonicznie lub faxem na nr (061) 425 57 88.

Termin zgłoszeń do 12.05.2015 r.

Uprawnienia uczestników

W ramach wpisowego uczestnicy otrzymują:

• znaczek rajdowy,
  • stempel okolicznościowy i punkty OTP (wpis do książeczek przez przedstawicieli PTTK),
  • ciepły posiłek, herbata, kawa,
  • prawo do udziału w konkursach i innych atrakcjach

Meta

Meta rajdu zlokalizowana będzie na terenie WTZ w Kłecku, ul. Targowej 6. Czynna w godz. 11.30 do 14.00. O godz. 14.00 odjedzie podstawiony specjalny bezpłatny autobus w kierunku Gniezna. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie osób chętnych do przejazdu (przy zgłaszaniu grup).

• rajd odbędzie się bez względu na pogodę
  • ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatorów

Serdecznie zapraszamy!!! Do zobaczenia na mecie!!! Uczestnicy i Pracownicy WTZ w Kłecku