XI Ogólnopolski Rajd Turystyczny „Śladami Historii”

sobota, 14.05.2016

Rajd odbywa się pod patronatem Starosty Gnieźnieńskiego Beaty Tarczyńskiej

Cele Rajdu

• upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa,
  • zapoznanie uczestników z regionem,
  • w którym kształtowały się początki państwa polskiego.
  • Tegoroczny rajd poświęcony jest: 1050. rocznicy chrztu Polski.

Współorganizatorzy

• Urząd Miejski w Gnieźnie,
  • Zarząd Główny PTTK w Warszawie,
  • Stowarzyszenie Światowid - Małachowo - Szemborowice,
  • Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie,
  • Klub Górski PTTK „Ornak” im. ks. T. Hanelta w Gnieźnie.

Komitet organizacyjny

• Komandor rajdu: Krystian Grajczak
  • Sekretariat: Maria Gajda, Maria Wilkosz
  • Kierownictwo mety: Katarzyna Drygała

1. Trasy rajdowe:
    1. Piesza:
      1. Fałkowo PKP - Dziekanowice - Mały Skansen - 7 km
      2. Wyjazd: PKP Gniezno - godz. 8.14
      3. Start: PKP Fałkowo - godz. 8.30
      4. Kierownik trasy: Hanna Dolata, Marek Wojciechowski, Magdalena Zbiranek.
    2. Rowerowa
      1. Piekary - Braciszewo - Rzegnowo - Żydówko - Dziekanowice - Mały Skansen
      2. - Fałkowo - Łubowo - Skiereszewo - 35 km
      3. Start: plac przy SP nr 3 ul. Czarnieckiego - godz. 9.00
      4. Kierownik trasy: Ewa Bosacka, Małgorzata Kubiś-Drewek.
  2. Dopuszcza się przebycie tras dowolnych pieszych i rowerowych. Organizatorzy nie obsługują tych tras.
  3. Warunki uczestnictwa: w rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wraz z opiekunem - osobą dorosłą. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.
  4. Wyposażenie: uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku obuwia i ubioru. Drużyna powinna posiadać apteczkę.
  5. Zgłoszenia należy wysłać pod adresem: biuro@gniezno.pttk.pl z podaniem nazwisk uczestników oraz nazwisko kierownika drużyny. Opłata za rajd wynosi 8,00 zł od osoby; druga osoba z rodziny i następne oraz członkowie PTTK 6,50 zł od osoby; (powrót do Gniezna z Dziekanowic 4,50 zł od osoby) i będzie pobierana dnia 11 maja 2015 r. w Biurze PTTK ul. Kościuszki 7 w godz. 16.00–17.30. Opłatę można wnieść na konto bankowe: BGŻ S.A. 69 2030 0045 1110 0000 0403 9980 z dopiskiem „opłata za rajd” lub wpłacić na mecie rajdu.
    Termin zgłoszeń upływa dnia 11 maja 2016 r. do godz. 20.00.
    Kontakt: 662 501 060.
  6. Uprawnienia uczestników: w ramach wpisowego uczestnicy otrzymują znaczek rajdowy; punkty do OTP i KOT, posiłek turystyczny na mecie, pieczątkę okolicznościową; prawo do udziału w konkursie historyczno-turystycznym „Turystyczny Kogel-Mogel” i konkursach sprawnościowych (konkurencje indywidualne i rodzinne).
  7. Meta rajdu zlokalizowana będzie na terenie Małego Skansenu w Dziekanowicach i czynna w godz. 10.00 - 13.00.
  8. Postanowienia końcowe: rajd odbędzie się bez względu na pogodę.

Serdecznie zapraszamy!