XII Rajd Niepodległości

niedziela, 11.11.2012

Zobacz też: Relacja z XII Rajdu Niepodległości

"Nie pytajmy, co może zrobić dla nas Ojczyzna, pytajmy, co my możemy dla niej uczynić”
John Fitzgerald Kennedy

Zachęcamy do udziału w XII Rajdzie Niepodległości, organizowanym przez Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej, 11 listopada 2012!

Rajd odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna.

Cele rajdu:

• uczczenie 94 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości,
  • uczczenie miejsc Pamięci Narodowej znajdujących się w Gnieźnie,
  • udział w uroczystości patriotycznej pod pomnikiem Bolesława Chrobrego,
  • poznanie uroków i piękna naszej ,,Małej Ojczyzny’’ – Gniezna,
  • upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa,
  • umocnienie więzów koleżeńskich między turystami.

1. Komitet Organizacyjny Rajdu:
    Komandor rajdu: Marek Wojciechowski
    Z-ca komandora: Maria Kubiś-Orlikowska
    Sekretariat rajdu: Renata Bielecka, Elżbieta Ewiak
    Kierownictwo mety: Walenty Kaźmierczak
    Punkt weryfikacyjny: Mirosław Tomaszewski, Krystian Grajczak
  2. Organizatorzy rajdu:
    • Oddział PTTK Gniezno,
    • Klub Górski PTTK ,,Ornak” im. ks. T. Hanelta,
    • Sklep i Hurtownia Artykułów Papierniczych Szkolnych i Biurowych „OFICYNA” s.c.
  3. Termin rajdu: 11 listopada 2012 r.
  4. Trasy rajdowe:
    • Pomnik Bolesława Chrobrego - Jeziorna - Cierpięgi - Wiadukt kolejowy - Wrzesińska - Cukrownia - Skwer S. Wyspiańskiego - Dworcowa - Park T. Kościuszki - Pocztowa - Chrobrego - Farna - Rynek - Franciszkańska - Pomnik Bolesława Chrobrego.
      Start: Pomnik Bolesława Chrobrego przy Katedrze godz. 9:45
      Kierownik trasy: Józef Szymański, Jarosław Górny
    • Pomnik św. Wojciecha (Kościół Garnizonowy) - Chrobrego - Pocztowa -Park T. Kościuszki - Dworcowa - Wiadukt kolejowy - Skwer S. Wyspiańskiego - Wrzesińska - Dalkoska - Cierpięgi - Czysta - Zielony Rynek - Farna - Rynek - Franciszkańska - Pomnik Bolesława Chrobrego.
      Start:Pomnik św. .Wojciecha przy Kościele Garnizonowym godz. 9:45
      Kierownik trasy:Krystian Grajczak, Tadeusz Gajda
  5. Warunki uczestnictwa
    W Rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wraz z opiekunem – osobą dorosłą. Wymaga się przestrzegania ,,Karty Turysty”. Obowiązek
    i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach, za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.
  6. Wyposażenie - uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku obuwia i ubioru. Drużyna powinna posiadać apteczkę i długopis.
  7. Zadania i konkurs – na trasie Rajdu na uczestników czekają zadania: odnalezienie i opisanie miejsc wskazanych w karcie
    Uwaga! Konkurs na najbardziej polską, biało-czerwoną, wędrującą drużynę ( flagi, czapki, chorągiewki, rozety itp.)
  8. Zgłoszenia należy wysyłać pod adres:
    Odział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej, ul. Jana Łaskiego 10, 62-200 Gniezno
    fax (0-61) 426-36-60, tel. kom. 693 255 443, email: ekorenatka@gmail.com

Na kartach zgłoszeń z podaniem numeru trasy, nazwisk i kierownika drużyny. Opłata za Rajd od osoby wynosi 6,50 zł. Opłatę należy wpłacić
    w siedzibie Oddziału PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej lub przelewem na konto; Bank zachodni WBK S.A. I O/Gniezno nr 02 - 1090 - 1375 - 0000 - 0000 - 3700 - 4646 z dopiskiem "opłata za rajd’"
    Termin zgłoszeń do dnia 8 listopada 2012 roku godz. 12:00

9. Uprawnienia uczestników – uczestnicy otrzymują znaczek rajdowy, posiłek na mecie rajdu, punkty do OTP i pieczątkę okolicznościową związaną z XII Rajdem Niepodległości.
  10. Meta Rajdu - będzie zlokalizowana w Pizzerii ,,Wenecja’’ przy ul. Jeziornej i będzie czynna po uroczystościach pod Pomnikiem w godz. 12.00 – 13.30.

Serdecznie zapraszamy, do zobaczenia na mecie!