XII Rajd Pieszy „Na Spotkanie Jesieni w Czerniejewie”

sobota, 21.09.2013

Patronem Rajdu jest Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo Danuta Grychowska

1. Cele rajdu:
    • zapoznanie uczestników rajdu z walorami krajoznawczo-turystycznymi Gminy Czerniejewo,
    • upowszechnienie turystyki i krajoznawstwa.
  2. Komitet Organizacyjny Rajdu:
    Komandor rajdu: Edward Polański
    Z-ca komandora: Tomasz Ryszczuk
    Sekretariat: Maria Gajda
    Kierownictwo mety: Walenty Kaźmierczak, Małgorzata Kowalczyk
    Punkt weryfikacyjny: Mirosław Tomaszewski
  3. Organizator rajdu: Oddział PTTK w Gnieźnie, KG „Ornak”.
  4. Trasy rajdowe:
    1. Pierzyska - Baranowo - Pawłowo - skraj rez. Bielawy - Czerniejewo - 12 km
      Wyjazd: Gniezno PKP – godz. 8:20
      Start: Pierzyska PKP – godz. 8:30
      Kierownik trasy: Tadeusz Gajda, Krystian Grajczak.
    2. Pierzyska - Leśniewo - rez. „Bielawy” - Czerniejewo - 13 km
      Wyjazd: Gniezno PKP – godz. 8:20
      Start: Pierzyska PKP – godz. 8:30
      Kierownik trasy: Barbara Kiełpińska, Krystyna Sarnowska.
    3. Trasa rowerowa:
      Gniezno - Skiereszewo - Woźniki - Pierzyska - Leśniewo - Czerniejewo - Kąpiel - Gębarzewo - Pustachowa - Gniezno - 35 km.
      Start: Gniezno - ul. Kostrzewskiego przy bramie Zakonu Sióstr Karmelitanek Bosych - godz. 9.00
      Kierownik trasy: Ewa Bosacka, Katarzyna Drygała.
    4. Dopuszcza się przebycie tras dowolnych, pod warunkiem zgłoszenia drużyny z opiekunem. Organizatorzy nie obsługują tych tras.
  5. Warunki uczestnictwa: w rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wraz z opiekunem – osobą dorosłą. Wymaga się przestrzegania „Karty Turysty”. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników, odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.
  6. Wyposażenie: uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku obuwia i ubioru. Drużyna powinna posiadać apteczkę.
  7. Zgłoszenia należy wysłać pod adresem: biuro@gniezno.pttk.pl na kartach zgłoszeń z podaniem numeru trasy i nazwisk oraz nazwisko kierownika drużyny. Również prosimy o podanie ile osób wraca autokarem. Opłata od osoby wynosi 6,50 zł. Zapewniamy powrót do Gniezna autokarem - 4,00 zł od osoby.
    Opłatę za rajd można wpłacać w Agencji Turystycznej „Edwardo”: ul. Warszawska 30 A (w godzinach 10-13), przelewem na konto Bank Zachodni WBK S.A. I O/Gniezno nr 02-1090-1375-0000-0000-3700-4646 „opłata za rajd” lub na mecie rajdu.
    Termin zgłoszeń do dnia 19 września 2013 roku godz. 13:00. Kontakt tel.: 662 501 060.
  8. Uprawnienia uczestników: znaczek rajdowy, posiłek, punkty do OTP, punkty do KOT, pieczątka okolicznościowa, prawo do udziału w konkursach: wiedzy o Gminie Czerniejewo, bukiet jesienny i konkurs sprawnościowy.

9. Meta rajdu będzie zlokalizowana na terenie Stadionu Sportowego w Czerniejewie i czynna w godz. 10:30-13:30.

Serdecznie Zapraszamy