XIII Rajd Pieszy „Na Spotkanie Jesieni w Czerniejewie”

sobota, 26.09.2015

Razem z Radą Seniorów Gminy Czerniejewo, zapraszamy na kolejny Rajd "Na spotkanie Jesieni w Czerniejewie".

Tym razem przygotowaliśmy dwudniową wyprawę, na któej można wybrać między trasami pieszymi, rowerowymi i nordic walking!

1. Cele rajdu
    * zapoznanie uczestników rajdu z walorami krajoznawczo-turystycznymi Gminy Czerniejewo,
    * upowszechnienie turystyki i krajoznawstwa.

2. Komitet Organizacyjny
    Komandor rajdu: Edward Polański
    Z-ca komandora: Tomasz Ryszczuk
    Sekretariat: Magdalena Zbiranek, Marek Wojciechowski, Krystian Grajczak
    Punkt weryfikacyjny: Paweł Paluszkiewicz

3. Współorganizatorzy
    Zespół Szkół Publicznych w Żydowie, Stowarzyszenie Ziemia Czerniejewska, Czerniejewskie Koło Kobiet Aktywnych, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerniejewie, i Klub Górski PTTK „Ornak” im. ks. T. Hanelta w Gnieźnie.

4. Trasy rajdowe:
    • PIERWSZY DZIEŃ RAJDU - 25.09.2015 r. (piątek)
      Start rajdu (rowerowego, pieszego, nordic walking) – z placu przed kościołem w Czerniejewie

1. Rajd rowerowy – rozpoczęcie godzina 16.30
      Trasa: Czerniejewo - Goranin - Pawłowo - Gębarzewko - Gębarzewo – Żydowo, 15 km

2. Rajd pieszy – rozpoczęcie godzina 16.00
      Trasa: Czerniejewo – Kąpiel – Nidom – Goraniec – Żydowo, 8 km

3. Rajd nordic walking – rozpoczęcie godzina 15.55
      Trasa: Czerniejewo – Kąpiel – Nidom – Goraniec – Żydowo, 8 km

4. Rajd pieszy – trasa z Gniezna - Start: końcówka MPK nr 17 - ul. Pustachowska - godz. 15.45
      Trasa: ul. Pustachowska - Las Miejski - Cielimowo – Żydowo, 7 km

Meta i nocleg - Zespół Szkół Publicznych w Żydowie przy ul. T. Kościuszki 34.

• DRUGI DZIEŃ RAJDU - 26.09.2015 r. (sobota)
      Start rajdu (rowerowego, pieszego, nordic walking) – z placu przed Zespołem Szkół Publicznych w Żydowie.

1. Rajd rowerowy – rozpoczęcie godzina 10.00
      Trasa: Żydowo - Kosowo - Szczytniki Czerniejewskie - Pakszynek - Pakszyn - Czerniejewo, 16 km

2. Rajd pieszy – rozpoczęcie godzina 8.30

3. Rajd nordic walking – rozpoczęcie godzina 8.45
      Trasa: Żydowo - Kosowo - Szczytniki Czerniejewskie - Pakszyn – Czerniejewo, 10 km.

4. Rajd pieszy – trasa z Pierzysk
      Trasa: Pierzyska - Baranowo - Pawłowo - skraj rez. Bielawy - Czerniejewo - 12 km
      Wyjazd: Gniezno PKP – godz. 7.36
      Start: Pierzyska PKP – godz. 7.50

Meta rajdu – Placówka Wsparcia Dziennego - ul. 21 Stycznia 4 w Czerniejewie czynna w godz. 10-13.30.

5. Warunki uczestnictwa
    W rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wraz opiekunem - osobą dorosłą. Wymaga się przestrzegania „Karty Turysty”. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników, odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.

6. Wyposażenie
    Uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku obuwia i ubioru. Drużyna powinna posiadać apteczkę. Nocleg w szkole na karimatach, uczestnicy zabierają śpiwory i karimaty.

7. Zgłoszenia należy wysłać pod adresem: biuro@gniezno.pttk.pl na kartach zgłoszeń z podaniem numeru trasy, nazwisk uczestników oraz kierownika drużyny. Opłata za rajd wynosi 8,00 zł od osoby, na trasie 1,5-dniowej 13 zł od osoby. Zapewniamy powrót z Czerniejewa do Gniezna autokarem - 5,00 zł od osoby.
    Opłata za rajd będzie pobierana dnia 23 września 2015 r. w Biurze PTTK ul. Kościuszki 7 w godz. 16.00–17.30. Opłatę można wnieść na konto bankowe: BGŻ S.A. 69 2030 0045 1110 0000 0403 9980 z dopiskiem „opłata za rajd” lub wpłacić na mecie rajdu.
    Termin zgłoszeń do dnia 23 września 2015 r. do godziny 18.00. Kontakt tel. 662 501 060.

8. Uprawnienia uczestników - uczestnicy otrzymują: znaczek rajdowy, posiłki, punkty do OTP, pieczątkę okolicznościową.

9. Rajd odbędzie się bez względu na pogodę

Serdecznie Zapraszamy