XV Rajd Pieszy „Na Spotkanie Jesieni w Czerniejewie”

piątek, 30.09.2016 do sobota, 1.10.2016

1 października odbył się XV Rajd Pieszy „Na spotkanie jesieni w Czerniejewie”. Organizatorami rajdu byli:

• Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze oddział Gniezno,
  • Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo,
  • Zespół Szkół Publicznych w Czerniejewie,
  • Sołectwa Gminy Czerniejewo: Nidom, Gębarzewo, Kosmowo,
  • Klub Górski PTTK „Ornak” im. ks. T. Hanelta w Gnieźnie,
  • Restauracja Wielkopolska Czerniejewo.

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo Pan Tadeusz Szymanek.

Trasa rajdu wiodła od Gniezna przez Las Miejski, Gębarzewo, Nidom do Czerniejewa. Meta rajdu zlokalizowana była w Zespole Szkół Publicznych w Czerniejewie, gdzie na uczestników czekało wiele atrakcji.

Komandor rajdu Edward Polański wraz z kierownikiem mety Tomaszem Ryszczukiem przywitali wszystkich zebranych. Na mecie odbyły się cztery konkurencje. Trzy sportowe: rzut piłką lekarką, rzut do kosza, skok na skakance oraz konkurs na najpiękniejszy bukiet jesienny, zbierany podczas marszu na trasie. Nagrody ufundował Pan Burmistrz Tadeusz Szymanek, Radny Miasta i Gminy Czerniejewo Jarosław Trafny, Edward Polański właściciel firmy Edwardo z Gniezna.

Obsługą rajdu zajęły się sołectwa z gminy Czerniejewo Nidom oraz Gębarzewo. Wielkim powodzeniem wśród młodszych uczestników okazał się posiłek rajdowy, którym była pizza.

Organizatorzy pragną podziękować za pomoc panu Burmistrzowi Tadeuszowi Szymankowi, panu dyrektorowi ZSP Czerniejewo Henrykowi Czarneckiemu, panu Jarosławowi Trafnemu, paniom Dorocie Ryszczuk, Katarzynie Zych, panu Mirosławowi Kulpińskiemu, Restauracji Wielkopolska z Czerniejewa oraz wolontariuszkom Anecie Zych i Kamili Filipczak.

Cele Rajdu

• zapoznanie uczestników rajdu z walorami krajoznawczo-turystycznymi Gminy Czerniejewo,
  • upowszechnienie turystyki i krajoznawstwa.

• Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze oddział Gniezno,
  • Zespół Szkół Publicznych w Czerniejewie,
  • Sołectwa Gminy Czerniejewo; Nidom, Gębarzewo, Kosmowo,
  • Klub Górski PTTK „Ornak” im. ks. T. Hanelta w Gnieźnie,
  • Restauracja WIELKOPOLSKA Czerniejewo

Komitet organizacyjny

• Komandor rajdu: Edward Polański
  • Z-ca komandora: Magdalena Zbiranek
  • Sekretariat: Małgorzata Kowalczyk
  • Kierownik mety: Tomasz Ryszczuk
  • Obsługa rajdu: Dorota Ryszczuk, Katarzyna Zych
  1. Trasa rajdowa, 1.10.2016:
    1. Gniezno – Las Miejski – Gębarzewo PKP – Gębarzewo Wieś – Kosmowo – Goraniec – Nidom – Kąpiel – Czerniejewo (13 km)
      Start: Końcówka autobusu MPK nr 17 ul. Pustachowska - godz. 8.15
      Kierownicy trasy: Magdalena Zbiranek, Małgorzata Kowalczyk
      Trasa dostosowana do osób niepełnosprawnych!!!
    2. Dopuszcza się przebycie tras dowolnych, pod warunkiem zgłoszenia drużyny z opiekunem. Organizatorzy nie obsługują tych tras.
  2. Warunki uczestnictwa: w rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe (1 opiekun na drużynę) oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wyłącznie z opiekunem - osobą dorosłą. Wymaga się przestrzegania „Karty Turysty”. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników, odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.
  3. Wyposażenie: uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku ubioru, Drużyna powinna posiadać apteczkę.
  4. Zgłoszenia należy wysłać na adres: biuro@gniezno.pttk.pl na kartach zgłoszeń z podaniem nazwisk uczestników oraz kierownika drużyny.
    Opłata za rajd wynosi 8,00 zł od osoby i będzie pobierana dnia 28 września 2016 r. w Biurze PTTK, ul. Kościuszki 7 w godz. 16.00–17.30. Opłatę można wnieść na konto bankowe: BGŻ S.A. 69 2030 0045 1110 0000 0403 9980 z dopiskiem „Opłata za rajd Jesień w Czerniejewie ”.
    Termin zgłoszeń upływa dnia 29 września 2016 r. do godz. 16.00.
    Kontakt: Tomasz Ryszczuk 723 375 339
    Wniesienie opłaty po terminie nie gwarantuje uzyskania wszystkich świadczeń.
  5. Uprawnienia uczestników: znaczek rajdowy, posiłek turystyczny (pizza), punkty do OTP, okolicznościowa pieczątka, prawo do udziału w konkursach z nagrodami
    Uczestnicy, którzy chcą wziąć udział w konkursie na najpięknieszy jesienny bukiet proszeni są o zbieranie potrzebnych materiałów podczas rajdu na trasie i po przybyciu na metę zarejestrowania bukietu w sekretriacie.
  6. Meta rajdu będzie zlokalizowana na terenie Zespołu Szkół Publicznych w Czerniejewie, ul Szkolna 3, czynna w godz. 11.30 – 13.00.
  7. Powrót uczestników autokarem po wcześniejszym zgłoszeniu i wniesieniu opłaty 3 zł/osoba.
  8. Postanowienia końcowe: Rajd odbędzie się bez względu na pogodę.
  9. Informacje na temat rajdu można znaleźć na stronie internetowej: www.gniezno.pttk.pl