XV Rajd Zimowy

sobota, 3.02.2018

1. Cele rajdu:
    • zapoznanie uczestników rajdu z walorami krajoznawczo-turystycznymi Gniezna i okolic,
    • upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa,
    • propagowanie zdrowego stylu życia.
  2. Komitet Organizacyjny Rajdu:
    • Komandor rajdu: Paweł Trygalski
    • Kierownictwo mety: Sebastian Łuczak, Edward Polański
    • Sekretariat: Radosław Matysek
    • Punkt weryfikacyjny: Barbara Kiełpińska
  3. Organizator rajdu:
    • Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie,
    • Stowarzyszenie Rodzin i Osób Niepełnosprawnych „Razem” w Gnieźnie,
    • Klub Górski PTTK „Ornak” im. ks. T. Hanelta w Gnieźnie.
  4. Trasy rajdowe:
    1. Jankowo Dolne – Wierzbiczany – Gniezno – 10 km.
      Start: PKP Gniezno godz. 8.46
      Kierownik trasy: Radosław Matysek, Paweł Trygalski.
    2. Dopuszcza się przebycie tras dowolnych, pod warunkiem zgłoszenia drużyny z opiekunem. Organizatorzy nie obsługują tych tras.
  5. Warunki uczestnictwa: w rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wraz z opiekunem - osobą dorosłą. Wymaga się przestrzegania „Karty Turysty”. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników, odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.
  6. Wyposażenie: uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku obuwia i ubioru. Drużyna powinna posiadać apteczkę.
  7. Zgłoszenia należy wysłać pod adresem: biuro@gniezno.pttk.pl na kartach zgłoszeń, nazwisk uczestników oraz kierownika drużyny. Opłata za rajd wynosi 7,00 zł od osoby, dla członków PTTK 6 zł. Opłatę można wpłacać dnia 31.01.2018 w Biurze PTTK ul. Kościuszki 7 w godz. 16.00-17.30 lub przelewem na konto BGŻ S.A. 69 2030 0045 1110 0000 0403 9980 z dopiskiem „opłata za rajd” lub na mecie rajdu. Termin zgłoszeń do dnia 31.01.2018 r. do godziny 12.00. Telefon kontaktowy tel. 691 251 891
  8. Na mecie odbędzie się konkurs piosenki o tematyce zimowej.
  9. Drugim konkursem jest konkurs rysunku o tematyce zimowej, przygotowany wcześniej.
  10. Uprawnienia uczestników - uczestnicy otrzymują:
    • znaczek rajdowy
    • posiłek turystyczny
    • punkty do OTP
    • stempel okolicznościowy
    • prawo do udziału w konkursach
  11. Meta rajdu będzie zlokalizowana w siedzibie SRiON „Razem” w Gnieźnie ul. Kolejowa 2 czynna w godz. 10.30 -12.30