XVII Rajd Pieszy „Na Spotkanie Jesieni w Czerniejewie

sobota, 28.09.2019

16 października, w dniu 41. rocznicy wybrania kardynała Karola Wojtyły na papieża, uczestnicy XVII Rajdu Pieszego "Na spotkanie jesieni w Czerniejewie" pod patronatem pani dyrektor Beaty Maciejewskiej, przeszli 10 km trasę rajdu z Marzenina do Żydowa, gdzie w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Żydowie znajdowała się meta rajdu.

Na miejsce startu uczestnicy dotarli pociągiem relacji Gniezno-Jarocin. Trasa wiodła przez malownicze zakątki gmin Września i Czerniejewo. Uczestnicy podczas rajdu zbierali napotkane rośliny, kwiaty aby zrobić z tego piękne jesienne bukiety na konkurs. Komisja konkursowa oceniła i przyznała nastepujace miejsca na podium:

  • I miejsce wygrał bukiet Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kłecka, który robili sami panowie.
  • II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Żydowie 
  • III miejsce zajął bukiet Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kłecka wykonany przez panie. 

Nagrody ufundował kierownik mety Edward Polański. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową plakietkę rajdową ufundowaną przez panią Beatę Maciejewską.

Na zmęczonych wędrowców na mecie czekała przepyszna gorąca fasolka po bretońsku przygotowana przez panie Elżbietę Michalczak i Agnieszkę Pawlicką.

Komandor Rajdu Tomasz Ryszczuk dziękuję wszystkim uczestnikom, opiekunom grup za obecność, pani Beacie Maciejewskiej za objęcie patronatu, Krystynie Sarnowskiej, Edwardowi Polańskiemu, Wieslawowi Żabierek, Elżbiecie Michalczak, Agnieszce Pawickiej, za pracę nad całością przebiegu rajdu. 

Do zobaczenia na szlakach turystycznych 
Komandor Rajdu Tomasz Ryszczuk

Zdjęcia Hanna Dolata