14. Rajd Niepodległości

wtorek, 11.11.2014

11 listopada 2014, w 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, zapraszamy na XIV Rajd Niepodległości, pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna.

„Nie jesteśmy narodem tylko na dziś, jesteśmy narodem, który ma przekazać w daleką przyszłość moce nagromadzone przez całe Tysiąclecie”.
Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko

Zobacz: Miejsca Pamięci Narodowej w Gnieźnie.

1. Cele rajdu

• uczczenie 96. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości,
    • uczczenie miejsc Pamięci Narodowej znajdujących się w Gnieźnie,
    • udział w uroczystości patriotycznej pod pomnikiem Bolesława Chrobrego,
    • poznanie uroków i piękna naszej „Małej Ojczyzny” – Gniezna,
    • upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa,
    • umocnienie więzów koleżeńskich między turystami.
  2. Komitet Organizacyjny Rajdu

Komandor rajdu Marek Wojciechowski
    Z-ca komandora Edward Polański
    Sekretariat rajdu Małgorzata Kowalczyk
    Kierownictwo mety Walenty Kaźmierczak
    Punkt weryfikacyjny Mirosław Tomaszewski, Krystian Grajczak

3. Organizatorzy rajdu

• Oddział PTTK Gniezno,
    • Klub Górski PTTK „Ornak” im. ks. T. Hanelta,
    • Sklep i Hurtownia Artykułów Papierniczych, Szkolnych i Biurowych „OFICYNA” s. c. ul. H. Kołłątaja Gniezno,
    • Agencja Turystyczna ,,Edwardo” Gniezno.
  4. Termin rajdu

11 listopada 2014 r.

5. Trasy rajdowe

1. Rynek - ul. Farna - ul. św. Wawrzyńca - ul. Mickiewicza - ul. Mieszka I - ul. Chrobrego - Skwer Orląt Lwowskich - ul. Jasna - ul. Chociszewskiego - ul. Rybna - Cmentarz św. Krzyża
      - ul. Świętokrzyska - ul. św. Jana - Pomnik Bolesława Chrobrego.
      Start: godz. 9:30, Rynek przy tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci Józefa Hallera
      Kierownik trasy: Henryk Karasiewicz, Jarosław Górny
    2. Pomnik Bolesława Chrobrego - ul. św. Jana - ul. Świętokrzyska - Cmentarz św. Krzyża - ul. Rybna - ul. Chociszewskiego - ul. Jasna - Skwer Orląt Lwowskich - ul. Chrobrego - ul. Mieszka I - ul. Mickiewicza - ul. św. Wawrzyńca - ul. Farna - Rynek - Pomnik Bolesława Chrobrego.
      Start: godz. 9:30, Pomnik Bolesława Chrobrego
      Kierownik trasy: Krystian Grajczak, Marek Wojciechowski
  6. Warunki uczestnictwa

W Rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wraz z opiekunem - osobą dorosłą. Wymaga się przestrzegania „Karty Turysty”. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach, za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.

7. Wyposażenie

Uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku obuwia i ubioru. Drużyna powinna posiadać apteczkę i długopis.

8. Zadania i konkurs

Na trasie Rajdu na uczestników czekają zadania: 11pytań na 11 listopada oraz Konkurs na najbardziej biało-czerwoną, wędrującą drużynę (flagi, czapki, chorągiewki, rozety itp.).

9. Zgłoszenia

Należy wysyłać pod adres: biuro@gniezno.pttk.pl na kartach zgłoszeń z podaniem numeru trasy i nazwisk uczestników oraz nazwiska kierownika drużyny. Opłatę za rajd w wysokości 7 zł od osoby można wpłacać w Agencji Turystycznej „Edwardo”: ul. Warszawska 30 A w godzinach 10-13 lub przelewem na konto BZ WBK S.A.I O/Gniezno nr 02-1090-1375-0000-0000-3700-4646 z dopiskiem „opłata za rajd” albo na mecie rajdu. Kontakt tel.: 606 935 172.
    Termin zgłoszeń do dnia 7 listopada 2014 roku godz. 12:00

10. Uprawnienia uczestników

Uczestnicy otrzymują znaczek rajdowy, poczęstunek na mecie rajdu, punkty do OTP i pieczątkę okolicznościową związaną z XIV Rajdem Niepodległości.

11. Meta Rajdu

będzie zlokalizowana w Pizzerii ,,Wenecja’’ przy ul. Jeziornej i będzie czynna po uroczystościach pod Pomnikiem w godz. 12:00 - 13:30.

Do zobaczenia na mecie