VII Ogólnopolski Rajd Turystyczny „Śladami Historii”

sobota, 21.04.2012

Rajd odbył się 21 kwietnia 2012 roku.

Zobacz relację z rajdu!

A w taki sposób zapraszaliśmy Was do udziału:

W tym roku rajd "Śladami Historii" poświęcony jest hetmanowi polnemu koronnemu Stefanowi Czarnieckiemu. Zapraszamy na rajd już 21 kwietnia!

Do wyboru macie dwie trasy piesze i jedną rowerową. Zgłoszenia przyjmujemy do 19 kwietnia.

Cel rajdu

Upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa, zapoznanie uczestników z regionem, w którym kształtowały się początki państwa polskiego.
Tegoroczny rajd poświęcony jest: hetmanowi polnemu koronnemu Stefanowi Czarnieckiemu.

• PTTK Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie,
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Gnieźnie,
  • Klub Górski PTTK „Ornak” im. ks. T. Hanelta w Gnieźnie,
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Gnieźnie,
  • Sklep i Hurtownia Artykułów Papierniczych, Szkolnych i Biurowych „OFICYNA” s.c.

Komitet organizacyjny

• Komandor rajdu: Krystian Grajczak
  • Z-ca komandora: Małgorzata Kubiś-Drewek
  • Sekretariat rajdu: Maria Wilkosz, Małgorzata Jasnowska
  • Kierownictwo mety: Czesław Wilkosz
  • Punkt weryfikacyjny: Mirosław Tomaszewski

1. Trasy rajdowe:
    • Piesze:
      1. Gniezno os. Grunwaldzkie - Pławnik - Las Jelonek - Las Miejski - Kokoszki - Pustachowa - Dalki - Gniezno (13 km)
        Start: os. Grunwaldzkie - plac przy kościele pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana - godz. 9.00
        Kierownik trasy: Radosław Matysek, Marek Wojciechowski.
      2. Gniezno /Skwer Orląt Lwowskich/ - Pyszczyn - wieś Winiary - Róża - Gniezno (11 km)
        Start: Skwer Orląt Lwowskich - godz. 9.00
        Kierownik trasy: Magdalena Kubasik, Paweł Kubasik.
    • Rowerowa:
      1. Skiereszewo - Mnichowo - Kokoszki - Las Miejski - Las Jelonek - Osiniec - Gniezno (25 km)
        Start: parking PTTK ul. Jana Łaskiego 10 - godz. 9.00
        Kierownik trasy: Ewa Bosacka, Krzysztof Kaźmierski.
    • Dopuszcza się przebycie tras dowolnych. Organizatorzy nie obsługują tych tras.
  2. Warunki uczestnictwa:
    w rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wraz z opiekunem - osobą dorosłą. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.
  3. Wyposażenie:
    uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku obuwia i ubioru. Drużyna powinna posiadać apteczkę.
  4. Zgłoszenia należy wysłać pod adresem: Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej ul. J. Łaskiego 10, 62-200 Gniezno, tel./fax 61 426 36 60, 662501060, (www.gniezno.pttk.pl; www.ornak.eu) na kartach zgłoszeń
    z podaniem numeru trasy i nazwisk oraz nazwisko kierownika drużyny. Opłata za rajd od osoby wynosi 6,00 zł. Opłatę należy wpłacać w kasie Oddziału lub na konto Bank Zachodni WBK S.A. I O/Gniezno 02-1090-1375-0000-0000-3700-4646 „opłata za rajd”. Termin zgłoszeń do dnia 19 kwietnia 2012 roku do godziny 12.00.
    Na kartach zgłoszeń prosimy podać dokładną datę urodzenia - najmłodszego i najstarszego członka drużyny.
  5. Uprawnienia uczestników:
    w ramach wpisowego uczestnicy otrzymują znaczek rajdowy; punkty do OTP i KOT, posiłek na mecie, pieczątkę okolicznościową; prawo do udziału w konkursie o regionie i konkursach sprawnościowych.
  6. Meta rajdu zlokalizowana będzie na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 przy ul. Sienkiewicza 6 w Gnieźnie i czynna w godz. 10.30-13.00
  7. Postanowienia końcowe: rajd odbędzie się bez względu na pogodę. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów rajdu.
  8. Serdecznie zapraszamy!