Wioletta Nowaczyk

Z nurtem Wisły

4 czerwca 2018r. w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gnieźnie odbyło się 17-te spotkanie młodych turystów i sympatyków PTTK z ciekawymi ludźmi, pod hasłem „Z nurtem Wisły”. Naszym gościem był gnieźnianin, student Politechniki Poznańskiej, piłkarz pan Mikołaj Bereźnicki, który opowiedział nam o samotnym spływie kajakiem po Wiśle. W swoją podróż wyruszył 16 lipca 2017r. z Goczałkowic, aby po czternastu dniach i około 995 km dotrzeć nad Bałtyk.

XLVI OMTT-K PTTK - Finał Powiatowy

XLVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej  Turystyczno – Krajoznawczy PTTK - Finał Powiatowy „Gniezno 2018”

Relacja z Turnieju

Organizatorem Turnieju z upoważnienia Rady Programowej do spraw Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK w Warszawie był Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie i Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie.

Cenne nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta.

XLV Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno – Krajoznawczy Pttk - Finał Powiatowy „Gniezno 2017”

Relacja z Turnieju

Życzliwej pomocy i wsparcia organizatorom Turnieju udzielili: Starostwo Powiatowe   Gnieźnie i Urząd Miejski w Gnieźnie.

XLIV Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy PTTK - Finał Powiatowy - „GNIEZNO 2016”

Sprawozdanie z Finału

Życzliwej pomocy i wsparcia organizatorom Turnieju udzielili: Starostwo Powiatowe w Gnieźnie i Urząd Miejski w Gnieźnie.

XLIII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy PTTK – Finał Powiatowy

Relacja

Organizatorem Turnieju z upoważnienia Rady Programowej do spraw Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK w Warszawie był Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie, Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie i Klub Górski PTTK „Ornak” im. ks. T. Hanelta w Gnieźnie.

II Rajd Śladami Prymasa Tysiąclecia

W piątek 30 stycznia 2015 roku zorganizowano II Rajd Turystyczny „Śladami Prymasa Tysiąclecia", który rozpoczął tegoroczne obchody Dnia Patrona w Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie.Organizatorzy to PTTK Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie i Szkolne Koło PTTK przy ZSEO. W rajdzie uczestniczyli uczniowie Gimnazjum Stowarzyszenia „Rodzice-Dzieciom” im. kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia oraz uczniowie ZSEO.Przewodnikiem po miejscach związanych z Prymasem Wyszyńskim był prezes PTTK pan Krystian Grajczak.

XLII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno – Krajoznawczy PTTK - Finał Powiatowy „Gniezno 2014”

W piątek, 21 lutego 2014 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie odbył się Finał Powiatowy „Gniezno 2014” XLII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Organizatorami był Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej i Oddziałowa Komisja Turystyki Młodzieżowej w Gnieźnie.

W Turnieju rywalizowały trzyosobowe zespoły z powiatu gnieźnieńskiego, w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne. Uczestnicy rozwiązywali indywidualnie testy: