Katarzyna Tubacka

XIV Rajd Turystyczny „Jesień na Ziemi Gnieźnieńskiej” im. Starosty Jacka Marciniaka

Relacja z Rajdu

Rajd poświęcony był pamięci I Starosty Gnieźnieńskiego III RP Jacka Marciniaka. Organizatorami Rajdu byli: Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie, Warsztat Terapii Zajęciowej im. dr Heleny Bujarskiej w Kłecku, Klub Górski PTTK „Ornak” im. ks. Tadeusza Hanelta.

Głównym celem Rajdu była promocja walorów krajoznawczo-turystycznych powiatu gnieźnieńskiego a w szczególności Miasta i Gminy Kłecko.

XLI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno- Krajoznawczy PTTK – Finał Powiatowy - "GNIEZNO 2013”"

Zobacz relację z Finały Powiatowego

Komitet organizacyjny Turnieju

Komandor Turnieju: Wioletta Nowaczyk
Z-ca komandora ds. organizacyjnych: Beata Chlebowska
Z-ca komandora ds. technicznych: Karol Stachowiak
Sekretariat Turnieju: Małgorzata Kowalczyk, Małgorzata Kubiś-Drewek

XL Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy PTTK – Finał Wojewódzki - „GNIEZNO 2012"

Finał Wojewódzki już za nami!

Zobacz relację!

Finał potrwa dwa dni, a uczestnicy zmierzą się ze sobą w kilku różnych konkurencjach. Wśród nich między innymi tor przeszkód dla kolarzy, test znajomości zasad ruchu drogowego i umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Młodzież będzie miała także okazję by się sprawdzić w typowo turystycznych umiejętnościach takich jak orientacja w terenie, pakowanie plecaka czy rozpoznawanie śladów i tropów zwierząt.

XL Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy PTTK – Finał Powiatowy - „GNIEZNO 2012"

Organizatorem Turnieju z upoważnienia Rady Programowej do spraw Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK w Warszawie był Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej - Oddziałowa Komisja Turystyki Młodzieżowej w Gnieźnie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Gnieźnie i Klub Górski PTTK „Ornak” w Gnieźnie. Patronat nad Turniejem sprawowało Starostwo Powiatowe w Gnieźnie i Urząd Miejski w Gnieźnie.